Connect with us

Na sygnale

Zbiórka dla OSP Ratownictwo Wodne Piła

Published

on

Od ponad 2 lat OSP Ratownictwo Wodne w Pile prowadzi remont budynku, który będzie ich strażackim domem. To były zakład mechaniki pojazdowej, całkowicie nieprzystosowany do ciężkiego sprzętu. Strażacy ochotnicy proszą o wsparcie. Być może dzięki uprzejmości i hojności naszych czytelników, uda się wyremontować i przystosować budynek do wymagań druhów. 

Nasza działalność ma charakter całkowicie społeczny. Staramy się być gotowi na każde wezwanie alarmowe, choć większość z nas pracuje zawodowo. Okres ostatnich dwóch lat jest dla nas wyjątkowo trudny. W chwili obecnej, sprzęt potrzebny do akcji znajduje się w 3 różnych miejscach, co niestety ma ogromny wpływ na czas dojazdu do zdarzenia. Nie mamy gdzie się szkolić i spotykać. Nie mamy nawet możliwości umycia rąk po akcji, nie mówiąc już o załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Mimo tego nigdy nie odmawiamy niesienia pomocy. Współpracujemy z Państwową Strażą Pożarną oraz innymi jednostkami OSP. Nasza pomoc to najczęściej działania w postaci zabezpieczenia modułu zaopatrzenia wodnego przy średnich i dużych pożarach, zdarzenia związane z poszukiwaniem ludzi, szczególnie na akwenach wodnych oraz tych wywołanych przez warunki atmosferyczne – mówi Leszek Szweda – prezes OSP RW Piła.
Strażacy w przyszłości chcieliby organizować szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży. Aktywnie uczestniczyć w życiu mieszkańców propagując wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Poważnie myślimy także o stworzeniu grupy poszukiwawczej z psem ratowniczym. Wyremontowana i oddana do użytku strażnica będzie służyć nie tylko nam, strażakom, ale i mieszkańcom Piły – dodaje L. Szweda.
Teraz priorytetem jest jak najszybsze wprowadzenie się do wyremontowanej remizy, dlatego strażacy zdecydowali się na zbiórkę funduszy.  Planują też szereg akcji, dzięki którym będzie można ich wspomóc.
Link do zrzutki:
Z góry dziękujemy za każdą wpłatę!

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement