Connect with us

Wiadomości

Wigilia głównie z deszczem, na zachodzie z temperaturą do 10 stopni Celsjusza

Published

on

Niedziela wigilijna zapowiada się na pochmurny dzień z opadami głównie deszczu. Na zachodzie kraju temperatura może wzrosnąć nawet do 10 stopni Celsjusza – powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Kowalczuk.

W Wigilię zachmurzenie będzie duże, popada głównie deszcz. Jego opady, jak powiedział PAP Michał Kowalczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, spodziewane są na zachodzie. Deszcz możliwy jest także na wschodzie, w centrum może spaść deszcz ze śniegiem i tam mogą to być opady marznące.

 

„Temperatury maksymalne będą mocno zróżnicowane – od minus 1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 3-4 stopni w centrum, do 10 stopni Celsjusza na zachodzie, gdzie będzie najcieplej” – przekazał synoptyk IMGW.

Advertisement

 

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach do 65 km/h, nad morzem do 70 km/h.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek nadal będzie dużo chmur nad Polską.

Advertisement

 

„Na wschodzie spodziewane są opady deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie opady marznące, a na pozostałym obszarze kraju opady deszczu” – podał synoptyk IMGW.

 

Temperatura minimalna wyniesie od minus 1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 4 stopnie w centrum, do 8 stopni Celsjusza na zachodzie.

Advertisement

 

Wiatr, na co zwrócił uwagę synoptyk IMGW, będzie się wzmagał. Prognozowany jest umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 75 km/h, nad morzem do 80 km/h. Powieje z zachodu i południowego zachodu.

 

W kolejnych dniach, jak wskazał synoptyk IMGW, temperatury będą dość wysokie, zwiększy się szansa na chwile ze słońcem, powinno mniej padać, ale nadal będzie dość silny i porywisty wiatr. (PAP)

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement