Connect with us

Wiadomości

Policjanci zamiast fajerwerków kupili karmę dla psów

Published

on

Policjanci z Piły postanowili wesprzeć czworonogów ze schroniska dla zwierząt w Pile. Przy okazji mundurowi apelują by w Sylwestra nie strzelać z fajerwerków. 

Przed nami Sylwester. Funkcjonariusze pilskiej jednostki przypominają, że dobra zabawa wcale nie musi być huczna. Fajerwerki mogą nie tylko narazić na niebezpieczeństwo użytkowników, ale skutecznie straszyć i niepokoić zwierzęta.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z pracownikami cywilnymi w ramach koleżeńskiej zbiórki postanowili wesprzeć schronisko w Pile oraz jego czworonożnych podopiecznych.

Inicjatorami zbiórki byli funkcjonariusze, którzy są przewodnikami psów służbowych. Oni doskonale wiedzą jak zwierzęta źle znoszą hałas i wystrzały, szczególnie w noc sylwestrową. Stąd właśnie narodził się pomysł okolicznościowej koleżeńskiej zbiórki, której ideą było zebranie funduszy na karmę dla zwierząt z pilskiego schroniska zamiast przeznaczać je na fajerwerki i petardy.

Advertisement

Zachęcamy do pójścia w ślady naszych przewodników, a w szczególności zwrócenie uwagi na naszych czworonożnych przyjaciół i zadbanie o ich komfort oraz bezpieczeństwo podczas sylwestra.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement