Connect with us

Wiadomości

Widowiskowe zmagania druhów z OSP na stadionie przy Okrzei w Pile

Published

on

20 najlepszych drużyn pożarniczych z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych reprezentujących niemal wszystkie gminy powiatu pilskiego rywalizowało na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Zmagania strażaków po raz kolejny udowodniły jak wielofunkcyjny jest to obiekt, bowiem drużyny zmierzyły się w dwóch konkurencjach – sztafecie, która rozgrywała się na bieżni oraz ćwiczeniu bojowym, które odbywało się na murawie stadionu.

Do Piły zjechały najlepsze drużyny z terenu Powiatu Pilskiego, które wcześniej brały udział w eliminacjach gminnych oraz, a także obrońcy tytułów z lat ubiegłych. Każda z drużyn startowała w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7×50 metrów oraz w ćwiczeniu bojowym, podczas którego musieli się wykazać typowymi umiejętnościami ratowniczo-gaśniczymi. Wszystkie konkurencje były bardzo widowiskowe.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali druhowie reprezentujący wszystkie gminy powiatu pilskiego oraz strażacy KP PSP Piła pod przewodnictwem Sędziego Głównego – Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Pile mł. bryg. Pawła Kamińskiego.

Advertisement

Zawodników dopingowali pilscy posłowie Marta Kubiak i Marcin Porzucek oraz radne Rady Powiatu w Pile: Iwona Schulz, Ewa Ramusiewicz i Teresa Strzelecka, a także radna Rady Miasta w Pile Emilia Piechocka. Obecny był także Krzysztof Fojt, prezes zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pile. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności druhów z jednostek OSP.
(zdjęcia: asp Krzysztof Stefen, KP PSP Piła).

Wyniki zawodów:
Kobiece drużyny pożarnicze:
I miejsce OSP Osiek Nad Notecią – 122,4 pkt
II miejsce OSP Luchowo – 131,4 pkt
III miejsce OSP Jabłonowo – 155,6 pkt.

Męskie drużyny pożarnicze:
I miejsce OSP Osiek nad Notecią – 100,8 pkt
II miejsce OSP Kruszewo – 115,5 pkt
III miejsce OSP Luchowo – 119,2 pkt
IV miejsce OSP Brzostowo – 125,3 pkt
V miejsce OSP Stara Łubianka – 127,9 pkt
VI miejsce OSP Piła – 136,4 pkt
VII miejsce OSP Bądecz – 140,6 pkt
VIII miejsce OSP Gromadno – 146,3 pkt.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze – dziewczęta:
I miejsce Osp Osiek nad Notecią – 101,7 pkt
II miejsce OSP Nowa Wieś Ujska – 113,6 pkt
III miejsce OSP Wiktorówko – 131,9 pkt
IV miejsce OSP Wysoka – 138,6 pkt.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze – chłopcy:
I miejsce OSP Gromadno – 102,8 pkt
II miejsce OSP Luchowo – 105.6 pkt
III miejsce OSP Jabłonowo – 106 pkt
IV miejsce OSP Czajcze – 108,2 pkt
V miejsce OSP Zelgniewo – 135,1 pkt.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

IMGW: złota polska jesień od środy

Published

on

By

fot. PAP

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego tygodnia, w środę możemy liczyć na znaczne ocieplenie. W Zielonej Górze słońce rozgrzeje termometry nawet do 24 st. C.

“Od środy szykuje się napływ cieplejszego powietrza. Fala ta napłynie nad Polskę od południa” – mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

Najcieplej będzie w województwach lubuskim i dolnośląskim, ale także w Wielkopolsce i na Pomorzu poświeci mocniej słońce.

 

Advertisement

Synoptycy byli zdecydowani, co do swoich prognoz. “Nasz wrocławski synoptyk dał w Zielonej Górze nawet 24 stopnie. W woj. wielkopolskim i pomorskim termometry mają pokazać w najcieplejszym momencie dnia 22 stopnie Celsjusza. Podobnej temperatury należy się spodziewać także w centrum kraju. Na zachodzie niestety trochę chłodniej, bo około 19 stopni” – wskazuje Walijewski.

 

Apogeum złotej jesieni przypadnie na czwartek. Utrzyma się ona przynajmniej do soboty.

 

“Synoptycy nie przewidują w tym okresie opadów, ani silnych wiatrów, więc możemy w końcu mówić o złotej polskiej jesieni” – wyjaśnia.

Advertisement

 

Ciepłe powietrze napływające z południa z pewnością sprawi, że ze Śnieżki zniknie wrześniowy śnieg. W czwartek spadło go 6 cm. “To wynik, którego nie odnotowano od 2002 r.” – zwraca uwagę synoptyk IMGW.

 

Natomiast maksymalna grubość pokrywy śnieżnej we wrześniu na Śnieżce została zanotowana w 1972 r. Wówczas śniegu spadło aż 22 cm.(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Polityka

Sejm przyjął ustawę, która wydłuża kadencje samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Published

on

By

fot. PAP

Sejm w czwartek przyjął ustawę autorstwa PiS, która wydłuża kadencje samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych, które zgodnie z kalendarzem wyborczym powinny odbyć się jesienią 2023 r. Ustawa teraz trafi do Senatu.

Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 231 posłów, przeciw było 209, a od głosu wstrzymała się 1 osoba. Wcześniej większość sejmowa nie zgodziła się na odrzucenie projektu, o co wnosiła opozycja.

 

Pierwsze czytanie projektu ustawy autorstwa posłów PiS odbyło się w środę. Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu – o co wnioskowali politycy PO, PSL i Lewicy. Jeszcze tego samego dnia wieczorem odbyło się drugie czytanie projektu. W czwartek odbyło się głosowanie.

 

Advertisement

Ustawa przewiduje, że kadencja: rad gmin, rad powiatów oraz sejmików województw; rad dzielnic miasta stołecznego Warszawy; wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, która upływa w 2023 r., ulega przedłużeniu do dnia 30 kwietnia 2024 r.

 

Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

 

Zgodnie z pierwotnym kalendarzem wyborczym, wybory samorządowe wypadały jesienią 2023 r. w związku z tym, że w 2018 r. wydłużono kadencję samorządów z 4 do 5 lat (ostatnie wybory samorządowe odbyły się 21 października 2018 r.). Jesienią 2023 r. wypada konstytucyjny termin wyborów parlamentarnych (ostatnie odbyły się 13 października 2019 r.). Na wiosnę 2024 r. wypadają natomiast wybory do Parlamentu Europejskiego (ostatnie odbyły się 26 maja 2019 r.).(PAP)

Advertisement

 

autor: Karol Kostrzewa

Continue Reading
Advertisement