Connect with us

Na sygnale

W Pile trwa konkurs “Policjant Służby Kryminalnej”

Published

on

Najlepsi policjanci pionu kryminalnego z całej Polski rywalizują w Pile o miano najlepszego “Policjanta Służby Kryminalnej 2023 roku”.

Konkurs już po raz VI organizuje Szkoła Policji w Pile wspólnie z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji, Biurem Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Komendy Głównej Policji oraz Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji .

Podczas dwóch dni zmagań konkursowych, drużyny będą rywalizowały w sprawdzianie z wiedzy zawodowej, praktycznej czy umiejętności strzeleckich. Był także egzamin z udzielania pierwszej pomocy. Na strzelnicy policyjnej drużyny rywalizowały ze sobą na miejscu zdarzenia. Właśnie to jakoś zabezpieczonych śladów ma znaczenie przy późniejszym postępowaniu dowodowym. Dobrze zabezpieczone ślady decydują o odnalezieniu sprawcy i postawieniu mu zarzutów.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Tragiczny wypadek na DW 178. Nie żyje kierowca BMW

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Tragicznie rozpoczyna się ten tydzień na drogach w naszym regionie. Na drodze krajowej nr 178, wczesnym rankiem, między Gostomią a Łąkami (gm. Wałcz) doszło do śmiertelnego wypadku.

– Kierowca BMW z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna jechał sam – powiedziała nam st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.
Na miejscu pracują policyjni technicy.

Continue Reading

Na sygnale

Ktoś podpalił pilską siedzibę WIOŚ

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

To pierwszy w historii przypadek podpalenia pilskiej siedziby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Nieznani sprawcy w nocy z czwartku na piątek najpierw nawiercili w oknach dziury, przez które wlali łatwopalną substancję, po czym je podpalili. Spaleniu uległo jedno z pomieszczeń.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policyjni technicy oraz biegły  z zakresu pożarnictwa. Zabezpieczony został także monitoring.

To pierwszy taki przypadek w historii pilskiego WIOŚ.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement