Connect with us

Ludzie

W Chodzieży zainaugurowano 7. Chodzieski Tydzień Małżeństw

Published

on

Choć dzisiaj pogoda nie rozpieszczała, to jednak nad jeziorem w Chodzieży udało się zainaugurować 7. Chodzieski Tydzień Małżeństw.

Każdy, kto odważył się dzisiaj przybyć, aby wesprzeć jednocześnie 30 FINAŁ W.O.Ś.P. podarował ciepło… Każdy, kto zdecydował się dzisiaj wejść do wody – mógł liczyć na ciepłe towarzystwo swojego partnera/partnerki, podanie ręcznika, herbaty lub zabrać słodką niespodziankę do wspólnej, domowej kawy- oczekującej tam “połowie”.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za wsparcie GRUPIE Lodożercy Chodzież .

-Pierwszej “gorącej” parze wręczyliśmy symboliczny torcik ufundowany przez Cukiernia Piekarnia Piotrowscy , a wszyscy obecni otrzymali pamiątkowe dyplomy i pełne energii bezowe ciastka ufundowane przez Burmistrza Miasta Jacek Gursz. Dziękujemy także Wolontariuszom WOŚP Sztab WOŚP CHodzież – Patrycja Doręgowska, Zosia Kulesza za przybycie z puszkami i towarzyszenie nam mimo kiepskiej pogody w spotkaniu – mówi Małgorzata Jeśko-Deręgowska.

 

 

Advertisement

 

 

 

I pamiętajmy – morsujemy tylko wtedy, gdy czujemy się bezpiecznie i zdrowo. O to – dla siebie i bliskich dbamy przede wszystkim

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

Pilski Okrąglak zmieni swoje przeznaczenie

Published

on

By

Budynek przy ulicy Okólnej zostanie wyremontowany i zmodernizowany. Kiedyś mieściło się tu przedszkole, później budynek służył osobom bezdomnych, a teraz w tzw. Okrąglaku powstanie Pilski Instytut Integracji i Edukacji. Będzie to miejsce przyjazne seniorom, osobom z niepełnosprawnościami oraz całym rodzinom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Koszt przebudowy, wyposażenia i prowadzenia działalności to ponad 3 miliony złotych.

Pilski Instytut Integracji i Edukacji stworzy doskonałą przestrzeń, która służyć będzie wzmocnieniu integracji społeczności miejskiej oraz rozwijaniu i aktywizowaniu grup zagrożonych wykluczeniem. Organizowane w instytucie wydarzenia integracyjne, ekologiczne, edukacyjne i kulturalne będą budować relacje międzypokoleniowe,
świadomość ekologiczną i społeczną mieszkańców.

Koszt projektu to około 2 701 000 złotych na przystosowanie istniejącej infrastruktury do nowych celów, zmiany terenów wokół budynku oraz wyposażenie obiektu. Kolejne ponad 670 tys. zostanie przeznaczona na działalność, która będzie tu prowadzona.

W obszarze społecznym w ramach działalności Centrum Aktywizacji Seniorów zaplanowano m.in. innowacyjne zajęcia poprawiające funkcje terapeutyczne, edukacyjne i pomagające osobom starszym lepiej funkcjonować w sferze społecznej, zawodowej oraz życiu codziennym.

W ramach aktywizacji gospodarczej przewidziano m.in. organizację wydarzeń w zakresie edukacji zawodowej, co pozwoli dostosować młodzież do wyzwań zawodowych związanych z Nową Ścieżką Rozwoju (m.in. pod nazwą Piła na Start, Pilska Akademia Umiejętności), zachęcić do zakładania własnej działalności gospodarczej lub rozwoju
zawodowego, co ma tym samym poprawić relatywnie złą sytuację finansową mieszkańców i niedobory na rynku pracy (szczególnie osób wysoko wykwalifikowanych). Partnerami Pilskiego Instytutu Integracji i Edukacji są uczelnie wyższe i samorządy gospodarcze.

Advertisement

Projekt jest realizowany w ramach projektu “Miasto Piła z nową energią!” finansowanego ze środków Mechanizmów Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

 

Continue Reading

Ludzie

Wystartowała Senioriada Powiatu Pilskiego

Published

on

By

Na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w Pile wystartowała pierwsza Senioriada Powiatu Pilskiego. To wielkie święto seniorów z całego powiatu pilskiego.

Przez najbliższe godziny odbędą się występu kabaretów, kiermasz rękodzieła, występy zespołów podopiecznych WTZ i DPS, występ grupy Seniority. Będą także pokazy ratownictwa, samoobrony, fryzjerskie oraz zumby. Seniorzy mogą też skorzystać ze stoisk Sanepidu, gdzie dowiedzą się wszystkiego m.in. o kleszczach.

Oprawę muzyczną zapewnia Krzysztof Belak.

Relacja VIDEO już niebawem na naszym kanale na Youtube. Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału.

Organizatorem pikniku jest Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile i Odział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement