Connect with us

Na sygnale

Recydywista z kolegą okradali sklepy w Pile

Published

on

7 zarzutów usłyszało dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże w sklepach na terenie północnej Wielkopolski. Sprawcy poruszali się samochodem, w którym gromadzili swój łup. Ich przestępczy proceder został przerwany w Pile. Straty jakich dokonali wynoszą ponad 5 tysięcy złotych.

Sprawa sięga końca września zeszłego roku, kiedy to dwóch mężczyzn dokonało kilku kradzieży towarów z pilskich marketów. Czujność pracowników ochrony pozwoliła ustalić ich wizerunek oraz pojazd jakim się poruszali. Gdy sprawcy pojawili się w kolejnym markecie, tym razem na osiedlu Zamoście, pracownik ochrony przekazał niezwłocznie informację policjantom.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wspólnie z pracownikiem ochrony zatrzymali dwóch mieszkańców Poznania w wieku 35 i 42 lat. Na parkingu znajdował się również samochód, którym poruszali się mężczyźni. W jego wnętrzu policjanci ujawnili i zabezpieczyli bardzo dużą ilość towaru, który pochodził z wcześniejszych kradzieży.

Advertisement

-Sprawcy zostali zatrzymani, a sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu dochodzeniowego. Czynności, które wykonali pozwoliły ustalić, że mężczyźni dokonywali kradzieży nie tylko w pilskich marketach. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że sprawcy byli obecni jeszcze w kilku innych miejscowościach na terenie północnej Wielkopolski. Swoim działaniem wyrządzili straty na kwotę ponad 5 tysięcy złotych – dodaje sierż. sztab. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Za popełnione przestępstwa 42-letniemu mężczyźnie może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast młodszy ze sprawców będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, co może wpłynąć na zaostrzenie sankcji i wydłużyć karę pozbawienia wolności.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

NASK ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod serwis muzyczny Spotify

Published

on

By

fot. PAP

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod serwis muzyczny Spotify. Przestępcy za pośrednictwem fałszywych stron wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

Zespół CERT Polska ostrzegł w środę przed atakiem, w którym oszuści podszywają się pod serwis muzyczny Spotify.

 

Eksperci przedstawili scenariusz ataku, który polega tym, że w masowo rozsyłanych mailach przestępcy informują o problemach z realizacją płatności za subskrypcję serwisu muzycznego. “Wiadomość zawiera m.in. groźbę utraty pieniędzy, a także link (“Zaloguj się, aby rozpocząć”) przekierowujący na fałszywą stronę naśladującą serwis Spotify” – dodali.

Advertisement

 

Wyjaśnili, że za pośrednictwem fałszywych stron oszuści wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

 

Przekazali też jak się bronić przed atakami oszustów. Należy zachować spokój i nie reagować pod wpływem emocji. Zawsze uważnie sprawdzać adres e-mailowy nadawcy oraz adres internetowy strony, zwłaszcza w przypadku podawania na niej danych lub dokonywania płatności.

Advertisement

 

Podejrzane wiadomości oraz strony internetowe należy zgłaszać na incydent.cert.pl.(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Kolejny żubr zastrzelony przez kłusownika

Published

on

By

fot. ZTP

To już jakaś plaga. We wtorek w godzinach popołudniowych przypadkowa osoba znalazła w lesie w okolicy Prusinowa Wałeckiego martwego żubra. Na miejsce udali się pracownicy Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Policja.

Po przybyciu na miejsce i wstępnych oględzinach okazało się, że był to samiec żubra w wieku 6-7 lat w dobrej kondycji. Na prawym boku zwierzęcia za łopatką znajdowała się rana wlotowa po pocisku, w związku z czym została zawiadomiona policja i zostały wszczęte odpowiednie procedury.

Po przyjechaniu służb lekarz weterynarii w asyście pracowników ZTP przeprowadził sekcję zwłok. Ze zwierzęcia wydobyto dobrze zachowany pocisk, który został przekazany Policji.

Strzał nie był śmiertelny, ale uszkodził przewód pokarmowy,  co doprowadziło do przewlekłego stanu zapalnego i śmierci zwierzęcia.

Advertisement

Śmierć nastąpiła dwa dni temu, natomiast sam postrzał 3-4 tygodnie temu ! Żubr ten umierał powoli, w męczarniach przez kilkadziesiąt dni!

Sprawą postrzelenia żubra zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.

-Na miejscu znalezienia martwego żubra pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczali ślady. Za to przestępstwo sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała nas st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy KPP w Wałczu.

Śledztwo trwa.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement