Connect with us

Na sygnale

Recydywista z kolegą okradali sklepy w Pile

Published

on

7 zarzutów usłyszało dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże w sklepach na terenie północnej Wielkopolski. Sprawcy poruszali się samochodem, w którym gromadzili swój łup. Ich przestępczy proceder został przerwany w Pile. Straty jakich dokonali wynoszą ponad 5 tysięcy złotych.

Sprawa sięga końca września zeszłego roku, kiedy to dwóch mężczyzn dokonało kilku kradzieży towarów z pilskich marketów. Czujność pracowników ochrony pozwoliła ustalić ich wizerunek oraz pojazd jakim się poruszali. Gdy sprawcy pojawili się w kolejnym markecie, tym razem na osiedlu Zamoście, pracownik ochrony przekazał niezwłocznie informację policjantom.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wspólnie z pracownikiem ochrony zatrzymali dwóch mieszkańców Poznania w wieku 35 i 42 lat. Na parkingu znajdował się również samochód, którym poruszali się mężczyźni. W jego wnętrzu policjanci ujawnili i zabezpieczyli bardzo dużą ilość towaru, który pochodził z wcześniejszych kradzieży.

Advertisement

-Sprawcy zostali zatrzymani, a sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu dochodzeniowego. Czynności, które wykonali pozwoliły ustalić, że mężczyźni dokonywali kradzieży nie tylko w pilskich marketach. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że sprawcy byli obecni jeszcze w kilku innych miejscowościach na terenie północnej Wielkopolski. Swoim działaniem wyrządzili straty na kwotę ponad 5 tysięcy złotych – dodaje sierż. sztab. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Za popełnione przestępstwa 42-letniemu mężczyźnie może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast młodszy ze sprawców będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, co może wpłynąć na zaostrzenie sankcji i wydłużyć karę pozbawienia wolności.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad niemowlęciem

Published

on

By

fot. KRzysztof Dęga

Od trzech do 20 lat więzienia grozi 29-letniej kobiecie i jej 36-letniemu partnerowi, którzy odpowiedzą za znęcanie się nad kilkutygodniowym synem podejrzanej – poinformowała w środę poznańska prokuratura okręgowa.

Dramat w Gdańskim Szpitalu

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak, przekazał, że na początku lipca prokuratura w Złotowie dostała informację o kilkutygodniowym niemowlęciu, które z urazem głowy trafiło do szpitala w Gdańsku.

Zebrane Dowody i Postawione Zarzuty

“Dalsze czynności podjęte w sprawie, a w szczególności dowody zebrane przez prokuratora, pozwoliły na postawienie matce dziecka i jej partnerowi zarzutu znęcania się i spowodowania u niemowlaka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chłopiec był potrząsany i szarpany. Stosowana wobec niego przemoc doprowadziła do zmian niedotleniowo-niedokrwiennych w obu półkulach mózgu” – wskazał rzecznik.

Prokurator dodał, że 29-letnia Ewa H. i 36-letni Patryk K. nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Tymczasowy Areszt

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im od trzech do 20 lat więzienia.

Advertisement

(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Bezpieczeństwo Prac Polowych – Kluczowe Zasady na Wakacje

Published

on

By

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i relaksu. To również okres intensywnych prac rolniczych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz jednostek terenowych przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas prac polowych.

Działania Profilaktyczne Policji

Na terenie powiatu pilskiego policjanci prowadzą działania profilaktyczne, które mają na celu uświadomić o zagrożeniach, do jakich może dojść, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad. Podczas rozmów apelujemy do mieszkańców przede wszystkim o odpowiedzialną i bezpieczną pracę.

Kilka Wskazówek, Jak Uniknąć Zagrożeń

  1. Nie podejmuj żadnych prac pod wpływem alkoholu.
  2. Nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają do tego uprawnień.
  3. Nie zostawiaj niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą przebywać dzieci.
  4. Zachowuj ostrożność i stosuj elementy ochronne podczas prac z różnymi substancjami chemicznymi oraz szkodliwymi.
  5. Unikaj prac w wysokich temperaturach i dbaj o ochronę przeciwsłoneczną.
  6. Uruchomienie pojazdu lub maszyny poprzedzaj sygnałem dźwiękowym i upewnij się, że w sąsiedztwie nie ma bawiących się dzieci.
  7. Nie pozostawiaj dzieci bez opieki i nie zezwalaj im na wykonywanie prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement