Connect with us

Wiadomości

Projekt Kostka-XIII edycja

Published

on

fot. Mateusz Towarek

Raban na mieście, uwielbienie, występy znanych zespołów muzycznych – to wszystko przygotowano w ramach Projektu Kostka, którego trzynasta edycja odbyła się w Złotowie.

W wydarzeniu uczestniczyło kilka tysięcy osób. Jednak jak mówią Weronika Piątek i Julia Ciesielska, zaangażowane w organizację, nie w liczbie uczestników mierzy się powodzenie, ale w działaniu Boga w sercach ludzi.

– Wierzymy, że łaska rozlewała się nie tylko w tym roku, ale również hojnie będzie płynąć w kolejnych latach – powiedziały.

Tradycyjnie zorganizowano profilaktykę dla szkół, w ramach której spotkania poprowadził Dobromir Makowski. Ich tematyka związana była z miłością, ludzkimi wartościami oraz autentycznością. – „Mak” opowiadał o swoim życiu i dawał świadectwo, które poruszyło wielu młodych – dodały Julia i Weronika.

W pierwszym dniu odbyły się koncerty znanych wykonawców, takich jak Muode Koty i Mesajah. Występy nie były zwykłym doświadczeniem artystycznym, bo stanowiły one połączenie młodzieńczej energii, muzyki i modlitwy. – Drugi dzień rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, po której przenieśliśmy się na halę „Złotowianka”, gdzie został przeprowadzony ogólnopolski konkurs muzyczny. Jego głównym celem było zaprezentowanie talentów oraz pasji poprzez muzykę. Wzięły w nim udział zespoły oraz soliści – podkreśliły dziewczyny.

Advertisement

Spośród kilku występów, wybrano najlepszy, który okazał się hitem dla widowni. Zwyciężył zespół „Odkupieni”. Jego skład na co dzień tworzą: Natalia Brzezińska (autorka tekstów), Weronika Piątek (skrzypaczka) Justyna Jędrzejczyk (gra na cajonie) i Jakub Kwacz (gra na keyboardzie). Po konkursie był czas na spotkanie w ramach „Uniwersytetu św. Stanisława Kostki”, czyli wykłady. Podjęto tematy: „Spotkanie z Papieżem Franciszkiem”, czy „Podstawy nagrywania filmów i montażu”.

Po zakończeniu wykładów, rozpoczął się raban na mieście, w trakcie którego przez ulice Złotowa przeszedł tłum młodych, zachęcający do uczestnictwa w wydarzeniu, jakim jest Projekt Kostka.

– Po obejściu miasta wróciliśmy na halę, gdzie miał się zacząć się jeden z najważniejszych momentów w sobotniego popołudnia, czyli uwielbienie. Był to czas, w którym każdy na swój sposób doświadczył żywej obecności Boga i działania Ducha Świętego. O aranżacje muzyczną zadbała schola – dodały Julia oraz Weronika.

Najbardziej wyczekiwanym przez weekend momentem był koncert zespołu Małe TGD. Wykonawcy, prezentując znane piosenki, integrowali się z widownią. Po nim odbyła się „Bitwa o chwałę”, polegająca na rywalizacji między raperami w wychwalaniu Boga. Zwyciężył ks. neoprezbiter Albert Grudzka z diecezji bydgoskiej, który swoimi tekstami podbił publiczność. Na koniec wystąpił zespół Owca.

Wydarzenie jest od początku organizowane pod opieką Misjonarzy Świętej Rodziny. Wydarzenie mogło się odbyć dzięki współpracy wielu organizacji min.: Miastu Złotów, Powiatowi Złotowskiemu, Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, Fundacji PZU, Fundacji “Lotto” oraz wielu innych dobrodziejów.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

W niedzielę, 28 kwietnia sklepy będą otwarte

Published

on

By

fot. PAP

W niedzielę, 28 kwietnia br. sklepy będą otwarte. Następna handlowa niedziela przypada 30 czerwca 2024 roku.

Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 r. Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku: ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w niedzielę przed Wielkanocą oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

 

Najbliższa niedziela handlowa przypada 30 czerwca, a kolejne: 25 sierpnia, 15 grudnia, 22 grudnia.

Advertisement

 

W ustawie ograniczającej handel w niedziele przewidziano katalog 32 wyłączeń. Zakaz handlu nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, jeśli przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40 proc. przychodów ze sprzedaży danej placówki. Ponadto nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

 

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym naruszaniu przepisów – kara ograniczenia wolności.(PAP)

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Pancerna majówka w Pilskim Muzeum Wojskowym

Published

on

By

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się “Pancerna Majówka”, którą w dniach 3-4 maja organizuje Pilskie Muzeum Wojskowe.

– W piątek  3 maja zapraszamy na pierwszą prezentację czołgu związanego z historią Piły!!!! Jest to kolejny wielki powrót “do domu” po Tygrysku i Iskrze. Tego modelu czołgu nie było w Pile ponad 20 lat – zapewnia Przemysław Olszyński – dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.
Atrakcje:
– pokazy zdalnie sterowanych modeli dużych czołgów i spotkanie z elitą polskich modelarzy z RC TANK, którzy je zbudowali,
– możliwość kierowania modelami czołgów dla dzieci,
– wystawa sprzętu wojskowego,
– przejażdżki pojazdami wojskowymi,
– grochówka wojskowa
Program na sobotę 04.05.2024r.
– zwiedzanie z przewodnikiem, wejścia o godzinach: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 zbiórka przy schronohangarze nr 1 (przy parkingu),
– przejażdżki pojazdami wojskowymi,
– gastronomia.
– Uruchomienie i renowacja czołgu była możliwa dzięki wsparciu naszych Przyjaciół: CSWL, ASTANET, JENOX, KM IMPORT, RENOVATIO, STANIEK, TROTON – dodaje P. Olszyński.
Szczegóły dojazdu na naszej stronie pmw.pila.pl w zakładce “Odwiedź”

Continue Reading

Advertisement
Advertisement