Connect with us

Na sygnale

Uderzyła seniorkę garnkiem w głowę i okradła

Published

on

To się nie mieści w głowie. Zamiast opiekować się starszą kobietą, zrobiła jej krzywdę. Mowa o 21-letniej mieszkance Złotowa, która uderzyła 85-latkę garnkiem w głowę, a następnie ukradła jej saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych dyżurny złotowskiej komendy został powiadomiony o ataku na seniorkę, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na osiedlu bloków w Złotowie.

-Z przekazanych informacji wynikało, że 21-letnia kobieta, która do stycznia opiekowała się seniorką weszła do jej mieszkania gdy ta spała. Z kuchni wzięła garnek i uderzyła 85-latkę w głowę, doprowadzając ją do stanu bezbronności, po czym z szafki zabrała saszetkę z dokumentami oraz pieniędzmi i wybiegła z mieszkania – informuje asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Informacje przekazane przez poszkodowaną oraz opis kobiety pozwoliły mundurowym skojarzyć sprawczynię rozboju z wcześniejszych interwencji w których uczestniczyła. Policjanci po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, który zabrał seniorkę do szpitala, udali się do miejsca zamieszkania 21-latki i ją zatrzymali. Odzyskano saszetkę z dokumentami i całą sumą pieniędzy.

Kobieta kolejnego dnia usłyszała zarzut do którego się przyznała. Prokurator wobec sprawczyni rozboju zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowa z pokrzywdzoną.

Advertisement

Teraz kobiecie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pobytu za kratkami.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

NASK ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod serwis muzyczny Spotify

Published

on

By

fot. PAP

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod serwis muzyczny Spotify. Przestępcy za pośrednictwem fałszywych stron wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

Zespół CERT Polska ostrzegł w środę przed atakiem, w którym oszuści podszywają się pod serwis muzyczny Spotify.

 

Eksperci przedstawili scenariusz ataku, który polega tym, że w masowo rozsyłanych mailach przestępcy informują o problemach z realizacją płatności za subskrypcję serwisu muzycznego. “Wiadomość zawiera m.in. groźbę utraty pieniędzy, a także link (“Zaloguj się, aby rozpocząć”) przekierowujący na fałszywą stronę naśladującą serwis Spotify” – dodali.

Advertisement

 

Wyjaśnili, że za pośrednictwem fałszywych stron oszuści wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

 

Przekazali też jak się bronić przed atakami oszustów. Należy zachować spokój i nie reagować pod wpływem emocji. Zawsze uważnie sprawdzać adres e-mailowy nadawcy oraz adres internetowy strony, zwłaszcza w przypadku podawania na niej danych lub dokonywania płatności.

Advertisement

 

Podejrzane wiadomości oraz strony internetowe należy zgłaszać na incydent.cert.pl.(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Kolejny żubr zastrzelony przez kłusownika

Published

on

By

fot. ZTP

To już jakaś plaga. We wtorek w godzinach popołudniowych przypadkowa osoba znalazła w lesie w okolicy Prusinowa Wałeckiego martwego żubra. Na miejsce udali się pracownicy Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Policja.

Po przybyciu na miejsce i wstępnych oględzinach okazało się, że był to samiec żubra w wieku 6-7 lat w dobrej kondycji. Na prawym boku zwierzęcia za łopatką znajdowała się rana wlotowa po pocisku, w związku z czym została zawiadomiona policja i zostały wszczęte odpowiednie procedury.

Po przyjechaniu służb lekarz weterynarii w asyście pracowników ZTP przeprowadził sekcję zwłok. Ze zwierzęcia wydobyto dobrze zachowany pocisk, który został przekazany Policji.

Strzał nie był śmiertelny, ale uszkodził przewód pokarmowy,  co doprowadziło do przewlekłego stanu zapalnego i śmierci zwierzęcia.

Advertisement

Śmierć nastąpiła dwa dni temu, natomiast sam postrzał 3-4 tygodnie temu ! Żubr ten umierał powoli, w męczarniach przez kilkadziesiąt dni!

Sprawą postrzelenia żubra zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.

-Na miejscu znalezienia martwego żubra pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczali ślady. Za to przestępstwo sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała nas st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy KPP w Wałczu.

Śledztwo trwa.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement