Connect with us

Sport

Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile w kalendarzu imprez PZPS

Published

on

Nowo wybudowana Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile znajdzie się w kalendarzu imprez krajowych i międzynarodowych Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Odbywać się w niej będą zarówno imprezy szkoleniowe, zgrupowania krajowe jak i imprezy rangi mistrzowskiej.

Kolejna dobra wiadomość, która przyczyni się do rozwoju siatkówki w Pile. 24 czerwca podpisano umowę między Polskim Związkiem Piłki Siatkowej a Powiatem Pilskim i Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile na użytkowanie przez PZPS nowo wybudowanej Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile.

Umowę podpisał Jacek Kasprzyk, prezes PZPS, w imieniu Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Grzegorz Witkowski, dyrektor LOMS w Pile. Umowa zakłada udostępnienie hali dla PZPS jako bazy szkoleniowej na okres 10 lat. To oznacza, że nowa hala znajdzie się w kalendarzu imprez krajowych i międzynarodowych organizowanych przez PZPS.  W Pile będą odbywały się zarówno imprezy szkoleniowe, zgrupowania krajowe jak i turnieje i imprezy mistrzowskie.

Obiekt doskonale nadaje się do organizowania każdych turniejów juniorskich o randze  krajowej i międzynarodowej. Na pewno takich teraz w Pile nie zabraknie – zapewnił Jacek Kasprzyk, prezes PZPS. – Piłę doskonale znam, wielokrotnie tu przyjeżdżałem i dopingowałem „złote dziewczyny” fantastyczną drużynę pilskich siatkarek. Mam nadzieję, że wrócą najlepsze czasy pilskiej siatkówki – dodał prezes.

Advertisement

– To wielka szansa dla rozwoju siatkówki w Pile wśród dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że z Piła stanie się kuźnią mistrzowskich talentów, przyszłych reprezentantów kadry narodowej – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Przypomnijmy, że Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile wpisana została na rządową listę obiektów strategicznych dla rozwoju sportu.

Podpisanie umowy odbyło się w nowej Powiatowej Hali Sportowej przy Pola. Podczas tej ważnej uroczystości obecny również Jacek Broński, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej oraz prezesi UKS SMS Joker i SPS Volley Piła. Obecni byli również dyrektorzy pilskich szkół: Zespołu Szkół im. Stanisława  Staszica w Pile, I LO w Pile, Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile oraz Zespołu Szkół przy Teatralnej, którym dyrektor Grzegorz Witkowski podziękował za udostępnianie sal sportowych, na których do tej pory mogli trenować uczniowie LOMS. Teraz mają już własną halę do treningów i rozgrywania turniejów.

Licznie towarzyszyli także uczniowie, którzy mieli okazję zadawać pytania prezesowi Jackowi Kasprzykowi. Uroczyste otwarcie hali zaplanowano na 1 września. Obecnie trwa jej doposażenie. W przyszłym tygodniu pojawią się mobilne trybuny, które pomieszczą dodatkowo prawie 900 osób na widowni.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

IX edycja Krajna Adventure Race wystartuje już w sierpniu

Published

on

By

Tegoroczna edycja to swego rodzaju powrót do korzeni. Gdy rozpoczynaliśmy naszą przygodę z rajdem przygodowym na Krajnie, bazą zawodów było Sławianowo, później przez lata gościliśmy w Złotowie, a w tej edycji postanowiliśmy wrócić tam, gdzie wszystko się zaczęło, a więc nad Jezioro Sławianowskie – piszą organizatorzy.

-W tym roku przygotowujemy dwie trasy: rajdową oraz rowerową. Rowerzyści zmierzą się z nawigacją na dystansie około 80 km, które należy pokonać w limicie 11 godzin. Do odnalezienia będzie około 25-30 punktów kontrolnych, a start i meta będą zlokalizowane w Sławianowie. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w tracker gps umożliwiający kibicom śledzenie pozycji zawodnika on-line, a zawodnikowi analizę swojego wariantu po zawodach – dodają organizatorzy.

Przygodowo w czterech dyscyplinach
Krajna Adventure Race to jednak przede wszystkim zawody multidyscyplinarne. Tym razem nie dajemy uczestnikom wyboru długości trasy – przygotowujemy jedną – liczącą około 80 km. Może to dobry czas, żeby starzy wyjadacze z długich dystansów zmierzyli się z tymi, którzy zazwyczaj święcili triumfy na trasie krótkiej? Kto będzie lepszy? Zobaczymy!


Rajd rozpocznie się przeprawą przez jezioro – odcinek liczący około 500 metrów należy pokonać wpław, choć można korzystać z wszelkich pomocy pływackich, zaczynając od płetw czy łapek, a na materacach kończąc – wszystkie chwyty dozwolone. Etap drugi to mniej więcej biegowy półmaraton, oczywiście z mapą i kompasem w ręce. Etap trzeci – kajaki na jeziorze – do pokonania będzie około 11 km i na koniec liczący około 45 kilometrów odcinek rowerowy.

Długość poszczególnych etapów nie faworyzuje nikogo, żeby stanąć na podium trzeba czuć się dobrze w każdej dyscyplinie, mieć zgrany zespół i oczywiście dobrze nawigować, żeby nie zgubić się w terenie!

Zgłoszenia na trasę rajdową trwają do 8., a na trasę rowerową do 16 sierpnia 2022.

Zapraszamy do obejrzenia obszernego reportażu filmowego z edycji 2021

Advertisement

Do zobaczenia na Krajnie!
Więcej informacji znajdziesz na stronie zawodów: www.krajnaar.pl oraz na facebooku Krajna Adventure Race: https://www.facebook.com/krajnaadventurerace/

Continue Reading

Sport

VIII Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego – VIDEO

Published

on

By

22 maja odbył się VIII Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego. Tym razem w formie wyjątkowej bo głównym punktem był międzypaństwowy mecz bokserski Pań Polska – Włochy.

Ale zanim odbył się mecz Pań w powiatowej hali sportowej przy ulicy Wincentego Pola odbył się turniej pierwszego kroku dla zawodników kickboxingu. W samym turnieju odbyło się 20 pojedynków w większości w kategorii wiekowej kadetów. Każdy z uczestników po stoczonej walce został nagrodzony pamiątkowym pucharem.

Po całodziennych zmaganiach przyszedł czas na emocje związane z meczem Polska – Włochy. Prezentacja, odegranie hymnów narodowych i jeszcze przed pierwszym międzynarodowym starciem dwie zawodowe walki w formule K1. W obu mogliśmy zobaczyć doświadczonych zawodników pilskich Sportów Walki Piotra Woźniaka i Jakuba Szymanowskiego.

Pilanie w pewny sposób rozstrzygnęli walki na swoją korzyść pokazując, że medale imprez rangi Mistrzostw Polski które w tym roku zdobyli nie były przypadkowe.

Ostatnim ale najważniejszym elementem turnieju był mecz reprezentacji narodowych Polski i Włoch, która na zaproszenie klubu Sporty Walki Piła przy dużym wsparciu Powiatu Pilskiego przez ostatni tydzień przebywała w Pile i trenowała wraz z naszą kadrą. W meczu, w biało czerwonych barwach mieliśmy możliwość oglądać również pilskie zawodniczki Julię Kowalską, Antoninę Hader i najbardziej doświadczoną Juliannę Rutkowską. Zwycięsko ze swoich pojedynków wyszły Rutkowska i Hader, dla których były to już drugie wygrane w ostatnich dniach z Włoszkami. Kilka dni wcześniej odbył się pierwszy mecz obu reprezentacji w Wałczu, który zakończył się zwycięstwem Polek. Po 11 wyrównanych pojedynkach cały mecz rozegrany w Pile został również zakończony zwycięstwem naszych reprezentantek 15-12 a pilanki otrzymały również indywidualne nagrody. Julianna Rutkowska uznana została najlepszą zawodniczką meczu, natomiast walka Antoniny Hader uznana została najlepszą potyczką wieczoru. Trenerem Kadry Narodowej jest Kamil Gorząd a jego współpracownikami są Łukasz Butryński i Przemysław Leniec z pilskich Sportów Walki.

Advertisement

Warto dodać, że impreza wzbudziła duże zainteresowanie wśród publiczności, która wypełniła trybuny powiatowej hali w komplecie.

Continue Reading
Advertisement