Pociąg potrącił kobietę

8 września 2020 r. po godzinie 7.00 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie o potrąconej kobiecie przez pociąg pasażerski w miejscowości Chodzież.

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG PSP w Chodzieży oraz z OSP w KSRG z Milcza. Na miejscu ratownicy zastali stojący skład pociągu (relacji Poznań – Kołobrzeg) w okolicach ulicy Mostowej, który dopiero co ruszył ze stacji PKP Chodzież w kierunku stacji PKP Piła. Kilkadziesiąt metrów wcześniej między szynami kolejowymi leży przytomna kobieta z widocznymi obrażeniami obu stóp.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania straży pożarnej polegały na przejściu przez cały skład pociągu pasażerskiego w celu sprawdzenia stanu psychofizycznego podróżujących – nikt nie wymagał pierwszej pomocy, a następnie zabezpieczeniu miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poszkodowana kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja, Służba Ochrony Kolei oraz Prokurator.

W działaniach trwających półtora godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej (14 strażaków). Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Policja, pod nadzorem Prokuratora.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart