Connect with us

Na sygnale

Pociąg potrącił kobietę

Published

on

8 września 2020 r. po godzinie 7.00 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie o potrąconej kobiecie przez pociąg pasażerski w miejscowości Chodzież.

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG PSP w Chodzieży oraz z OSP w KSRG z Milcza. Na miejscu ratownicy zastali stojący skład pociągu (relacji Poznań – Kołobrzeg) w okolicach ulicy Mostowej, który dopiero co ruszył ze stacji PKP Chodzież w kierunku stacji PKP Piła. Kilkadziesiąt metrów wcześniej między szynami kolejowymi leży przytomna kobieta z widocznymi obrażeniami obu stóp.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania straży pożarnej polegały na przejściu przez cały skład pociągu pasażerskiego w celu sprawdzenia stanu psychofizycznego podróżujących – nikt nie wymagał pierwszej pomocy, a następnie zabezpieczeniu miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poszkodowana kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja, Służba Ochrony Kolei oraz Prokurator.

W działaniach trwających półtora godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej (14 strażaków). Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Policja, pod nadzorem Prokuratora.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nie żyją cztery osoby z naszego powiatu. Wracali z wakacji…

Published

on

By

fot. Policja Bydgoszcz

Trzy ofiary śmiertelne, a  jedna osoba zmarła w szpitalu.  To bilans wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Emilianowo. Wszystkie ofiary to mieszkańcy powiatu pilskiego.

W piątek przed godziną 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda.

Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala.  Niestety jej także nie udało się uratować.

Advertisement

Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Continue Reading

Na sygnale

Znów kolizja koło Hotelu Gromada

Published

on

By

To jest pechowe rondo. Nie ma tygodnia, by nie doszło tam do kolizji. Kierowcy spoza Piły nie potrafią na nim jeździć.

Przed godziną 10.00 doszło do kolizji przy Hotelu Gromada w Pile. Uczestniczyły w niej dwa pojazdy osobowe.

Na szczęście nikomu nic złego się nie stało.

Continue Reading
Advertisement