Connect with us

Wiadomości

Partnerstwo Miasteczko Krajeńskie – Korle

Published

on

fot. Jkü - Eigenes Werk

Zanosi się na partnerstwo kolejnych gmin położonych na terenie Powiatu Pilskiego 🇵🇱 i Powiatu Schwalm-Eder 🇩🇪 .

Dzięki staraniom prezes Stowarzyszenia Partnerstwa Powiatów Schwalm – Eder i Powiatu Pilskiego Gabrieli Kwiatkowskiej i mieszkańca Miasteczka Krajeńskiego, skarbnika Jana Barczaka oraz prezesa bliźniaczego Stowarzyszenia z Niemiec Dietera Werkmeistera niebawem dojdzie do podpisania partnerstwa między gminą Miasteczko Krajeńskie i gminą Körle.

Już za kilka dni, podczas wizyty w naszym powiecie 34 osobowej delegacji niemieckiej, przekazane zostanie oficjalne zaproszenie od burmistrza Mario Gerholda dla burmistrza Krzysztofa Jacka Oświecimskiego do złożenia oficjalnej wizyty w gminie Körle.

Warto przypomnieć, że – prócz partnerstwa powiatów – funkcjonują już od wielu lat partnerstwa między gminami Wysoka 🇵🇱 i Jesberg 🇩🇪, Łobżenica 🇵🇱 i Schrecksbach oraz Kaczory 🇵🇱 i Wabern 🇩🇪.

Advertisement

Gmina Körle położona jest około 16 km ( w linii prostej ) na południe od centrum miasta Kassel i liczy ok. 3000 mieszkańców.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement