Connect with us

Wiadomości

Piknik w Dębówku Starym nawiązujący do tradycji staropolskiej wsi

Published

on

W Dębówku Starym w gminie Białośliwie odbył się Piknik Rodzinny pod sentymentalnym hasłem „Lubię wracać tam…”.

Piknik zorganizowało miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.
– Było to  kolejne wspaniałe wydarzenie dla mieszkańców gmin powiatu pilskiego, w którym miałem przyjemność uczestniczyć i przyznam, że było niezwykle klimatycznie. Przede wszystkim ujęła mnie gościnność, bogactwo potraw i atrakcje dla mieszkańców, wiele z nich odwoływało się do tradycji staropolskiej wsi – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

KGW w Dębówku Starym umiejętnie sięga po środki zewnętrzne, dzięki czemu pielęgnuje tradycje swoich przodków, sprawiając przy tym radość mieszkańcom ze wspólnego ciekawego spotkania. Minione wydarzenie zorganizowane zostało przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement