Connect with us

Wiadomości

Narodowe Święto Niepodległości w PMW

Published

on

Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza na ostatnią w tym sezonie imprezę.

-Jak co roku zapraszamy do wspólnego świętowania tego szczególnego dnia w Pilskim Muzeum Wojskowym.  Tym razem startujemy z grą terenową, będzie to przygoda dla całej rodziny. Od godziny 13:00 do 16:00 walczycie wspólnie o atrakcyjne nagrody. W trakcie czekają na Was przejażdżki pojazdami wojskowymi, będzie też ognisko i kiełbaski z grilla. Uczestników gry poprosimy o symboliczne wsparcie renowacji naszych zabytków techniki.
Przypominamy o bezpiecznym dojeździe od strony ul. Wałeckiej – opisanym na naszej stronie pmw.pila.pl w zakładce “Odwiedź Nas’ – informuje Przemysław Olszyński – dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement