Connect with us

Polityka

MON zapłaci za remont drogi Sypniewo – Nadarzyce

Published

on

Droga między Sypniewem a Nadarzycami  od dawna wołała o remont. Nie dość, że prawie 10-kilometrowy odcinek jest bardzo wąski, z licznymi zakrętami, to jeszcze cały w dziurach. Teraz już wiadomo, że droga ta doczeka się remontu. Zadanie sfinansuje MON i wyda na to prawie 60 mln złotych.

Sypniewo – Nadarzyce, to 10-kilometrowy odcinek, który bardziej przypomina ser szwajcarski niż drogę. Droga jest w koszmarnym stanie. Od lat starosta złotowski dopominał się o jej wyremontowanie. W końcu dzięki wsparciu posła z Piły, a jednocześnie wiceministra Grzegorza Piechowiaka, remont drogi zostanie w 100 % sfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ta droga jest bardzo ważna dla nas, ze względu na to, że poligon w Nadarzycach jest największym poligonem lotniczym, bombowym w Europie. Jest bardzo intensywnie użytkowany do celów treningowym, stąd ta infrastruktura musi być adekwatna – mówi Marcin Osiepa – sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Fundusze znalazły się dzięki dużemu wsparciu ministra Grzegorza Piechowiaka. Wyremontowany ma zostać odcinek liczący prawie 10 kilometrów.

Droga zmieni całkowicie kategorię, zmieni się szerokość, bo mowa teraz o 7 metrach, pojawią się dwa mosty, przepusty pod drogami – dodaje starosta złotowski – Ryszard Goławski.

Starosta chce aby był to pierwszy etap remontu tej drogi. W drugim chce wyremontować pozostały odcinek łączący Sypniewo ze Szwecją i drogą 22.

Nowa droga łącząca Sypniewo z Nadarzycami powinna powstać do połowy 2024 roku.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polityka

Lider Polski 2050 odwiedził Piłę

Published

on

By

Szymon Hołownia, lider Polski 2050 odwiedził Piłę. Na spotkaniu z mieszkańcami i sympatykami mówił dużo o programie i o determinacji do wygranej.

Opozycja pogrążyła się w jakichś absurdalnych wewnętrznych wojnach. To kompletny absurd – mówił Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia mówił także o koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym. Chwalił Władysława Kosiniaka – Kamysza i mówił, że wraz PSL-em udało mu się wypracować 21 punktów, które postarają się zrealizować po objęciu władzy.

-Dzisiaj musimy robić wszystko, by przekonać ludzi, że chcemy wygrać, że możemy wygrać, że to jest w naszym zasięgu, że damy radę. Państwo musi zacząć myśleć obywatelem, nie politykiem. Po 30 latach naprawdę zasługujemy już na to, żeby spojrzeć w przyszłość, zasługujemy na mądre jutro, na szczerość i konkrety-mówił Hołownia.

Lider partii Polska 2050 skrytykował tzw. Polski Ład oraz składkę zdrowotną, którą obecnie nie można odliczyć od podatku.

Hołownia powiedział również, że opozycja popadła w absurdalną wojnę i stwierdził, że nadszedł czas, aby z tym skończyć.

Spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury trwało prawie 2 godziny.

Advertisement

Continue Reading

Polityka

Szymon Hołownia z Polski 2050 przyjedzie do Piły

Published

on

By

Dzisiaj do Piły przyjeżdża lider “Polska 2050” – Szymon Hołownia.

Otwarte spotkanie z mieszkańcami Piły odbędzie się o godz. 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Okrzei w Pile.

Ostatni raz Hołownia w Pile był dwa lata temu, gdzie spotkał się z sympatykami i mediami na pl. Konstytucji 3 Maja.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement