Connect with us

Na sygnale

Duży pożar w Sabmorsku

Published

on

29 lipca 2021r. o godz. 15.23 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze uprawy rolnej w okolicach m. Samborsko. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa.

Panujące warunki atmosferyczne w tym zmienny porywisty wiatr spowodowały gwałtowny rozwój frontu pożaru i bezpośrednie zagrożenie dla kompleksu leśnego. Uwzględniając dynamiczną sytuację zadysponowane zostały kolejne zastępy OSP i PSP w tym również z powiatów sąsiednich oraz grupa operacyjna komendanta powiatowego PSP a także grupa operacyjna Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Działania gaśnicze wspierane były przez służby lokalnego nadleśnictwa oraz zrzuty wody przez samolotu gaśnicze dysponowane z lądowisk w m. Krępsko i m. Wilcze Laski – łącznie trzy samoloty Dromader dokonały 17 zrzutów. W toku prowadzonych równoczesnych działań gaśniczych zarówno z ziemi jak i z powietrza pożar został ograniczony a następnie ugaszony. Łącznie spaleniu uległa szacunkowa powierzchnia 72 ha. w tym ok. 4 ha poszycia leśnego, 64 ha ścierniska wraz z sprasowaną słoma w balotach w ilości ok. 250 ton oraz ok. 4 ha zboża na pniu.

 

W działaniach ratowniczych zaangażowane zostały łącznie 33 zastępy PSP i OSP z terenu powiatu złotowskiego, powiatu pilskiego i powiatu wałeckiego w obsadzie 146 strażaków. Działania wspierane były przez służby Nadleśnictwa Jastrowie, władze samorządowe Gminy i Miasta Jastrowie, Policję oraz lokalnych rolników.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nożownik zaatakował w Wyrzysku

Published

on

By

W czwartek po godz. 23.00 w centrum Wyrzyska doszło do dramatycznych wydarzeń.

Późnym popołudniem do oficera dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść na terenie jednej z wyrzyskich posesji. Na miejsce błyskawicznie zostały zadysponowane najbliższe patrole. Funkcjonariusze przejęli poszkodowanego i kontynuowali udzielanie pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna miał widoczną ranę ciętą na szyi oraz dwie rany kłute w okolicach klatki piersiowej. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala.

Policjanci jednocześnie próbowali ustalić okoliczności tego zdarzenia oraz personalia sprawcy. Wersje wydarzeń przedstawione przez zgłaszającego, świadków oraz samego pokrzywdzonego były niespójne. Mundurowi sprawdzili dokładnie pobliski teren i ujawnili ślady krwi prowadzące do mieszkania znajdującego się kilkaset metrów dalej.

-Podczas przeszukania domu, w piecu zabezpieczyli zakrwawioną koszulkę sprawcy. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły wytypować mężczyznę odpowiedzialnego za uszkodzenia ciała. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i kilka godzin później zatrzymali sprawcę, który ukrywał się na zalesionym terenie – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

26-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Zaatakowany mężczyzna w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny wypadek na A2

Published

on

By

Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal pracują na miejscu wypadku, do którego dzisiaj, po godzinie 11 doszło na trasie A2 (131 kilometr). Zderzyły się tam ze sobą samochód osobowy marki BMW, oraz samochód ciężarowy.

W wyniku doznanych obrażeń, na miejscu zmarła 29-letnia obywatelka Ukrainy, która była pasażerką BMW. Kierujący BMW obywatel Rosji został przetransportowany do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.
Policjanci wspólnie z prokuratorem pracują nad zabezpieczeniem dowodów w sprawie, aby szczegółowo ustalić przyczyny tragedii. W sprawie toczyć się będzie śledztwo.
Autostrada w kierunku Poznania w tym miejscu jest nadal zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy trasą K92.

Continue Reading
Advertisement