Connect with us

Na sygnale

Bezpieczna droga do szkoły

Published

on

Policjanci pilskiej jednostki wraz z motocyklistami Klubu Turystyki Motocyklowej Husaria Piła oraz przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ich drogi do szkoły. Przypomnieli o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pomogli uczniom przechodzić przez przejścia dla pieszych. Dla dzieci oraz ich opiekunów mundurowi przygotowali konkursy z nagrodami.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” od wczesnych godzin porannych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z motocyklistami Klubu Turystyki Husaria Piła spotkali się z dziećmi, a także ich rodzicami w rejonie szkół. Pokazywali oni jak w prawidłowy sposób przekraczać jezdnię, tłumaczyli zasadność noszenie elementów odblaskowych oraz przypomnieli o obowiązku stosowania się do znaków drogowych.

Najmłodsi odpowiadali również na pytania mundurowych związane z bezpieczeństwem. Dzieci udowodniły, że świetnie znają przepisy ruchu drogowego.

sierż. Magdalena Szukajło – KPP w Pile.

Powracający po długiej przerwie uczniowie często nie mają świadomości zagrożeń. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci przez najbliższe dni w sposób szczególny będą patrolować rejony szkół. Apelujemy do rodziców i opiekunów o przypominanie swoim pociechom, w jaki sposób należy zachowywać się na drodze – informuje sierż. Magdalena Szukajło  z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Funkcjonariusze nagradzali aktywność najmłodszych książeczkami edukacyjnymi, kolorowankami, planami lekcji, przyborami szkolnymi, kamizelkami odblaskowymi oraz słodkościami. Na koniec policjanci wspólnie z motocyklistami życzyli najmłodszym udanego i bezpiecznego roku szkolnego.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nożownik zaatakował w Wyrzysku

Published

on

By

W czwartek po godz. 23.00 w centrum Wyrzyska doszło do dramatycznych wydarzeń.

Późnym popołudniem do oficera dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść na terenie jednej z wyrzyskich posesji. Na miejsce błyskawicznie zostały zadysponowane najbliższe patrole. Funkcjonariusze przejęli poszkodowanego i kontynuowali udzielanie pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna miał widoczną ranę ciętą na szyi oraz dwie rany kłute w okolicach klatki piersiowej. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala.

Policjanci jednocześnie próbowali ustalić okoliczności tego zdarzenia oraz personalia sprawcy. Wersje wydarzeń przedstawione przez zgłaszającego, świadków oraz samego pokrzywdzonego były niespójne. Mundurowi sprawdzili dokładnie pobliski teren i ujawnili ślady krwi prowadzące do mieszkania znajdującego się kilkaset metrów dalej.

-Podczas przeszukania domu, w piecu zabezpieczyli zakrwawioną koszulkę sprawcy. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły wytypować mężczyznę odpowiedzialnego za uszkodzenia ciała. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i kilka godzin później zatrzymali sprawcę, który ukrywał się na zalesionym terenie – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

26-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Zaatakowany mężczyzna w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny wypadek na A2

Published

on

By

Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal pracują na miejscu wypadku, do którego dzisiaj, po godzinie 11 doszło na trasie A2 (131 kilometr). Zderzyły się tam ze sobą samochód osobowy marki BMW, oraz samochód ciężarowy.

W wyniku doznanych obrażeń, na miejscu zmarła 29-letnia obywatelka Ukrainy, która była pasażerką BMW. Kierujący BMW obywatel Rosji został przetransportowany do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.
Policjanci wspólnie z prokuratorem pracują nad zabezpieczeniem dowodów w sprawie, aby szczegółowo ustalić przyczyny tragedii. W sprawie toczyć się będzie śledztwo.
Autostrada w kierunku Poznania w tym miejscu jest nadal zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy trasą K92.

Continue Reading
Advertisement