Connect with us

Na sygnale

W 2 godziny czterech kierowców straciło prawo jazdy

Published

on

fot. KPP Piła

Podczas niespełna dwóch godzin funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej Policji zatrzymali czterech kierowców, którzy rażąco lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości. Jeden z nich poruszał się z prędkością o 73km/h większą niż dopuszczalna na tym odcinku drogi.

W ostatnim czasie podczas prowadzonej kontroli prędkości w miejscowości Grabówno mundurowi w niespełna dwie godziny zatrzymali 4 prawa jazdy kierowców, którzy rażąco złamali obowiązujące przepisy.

40- letnia kierująca pojazdem Volkswagen oraz 30 letni- kierujący Fordem przekroczyli dozwoloną prędkość o kolejno 56 i 51 km/h. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem kierujący za takie zachowanie otrzymali mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Kolejni kierowcy wykazali się jeszcze bardziej brawurową jazdą. 23- letni mężczyzna poruszał się z prędkością 119km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mieszkaniec gminy Choszczno został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych.

Advertisement

5000 zł mandatu

Najbardziej nieodpowiedzialne zachowanie na drodze przejawiał ostatni mężczyzna. 40- letni kierujący Skodą jechał z prędkością o 73 km/h większą, niż dopuszczalna na tym odcinku drogi. Co więcej wykroczenie to popełnił w ramach tzw. recydywy, co oznacza, że przewidziana za to wykroczenie kwota mandatu się podwaja. Ostatecznie sprawca tego wykroczenia został ukarany grzywną w wysokości 5000 złotych, a na jego koncie pojawiło się 15 punktów karnych.

Prawa jazdy wszystkich kierujących zostały zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Napad na kantor w Chodzieży. Sprawca zabrał ponad 12.000 zł

Published

on

By

Policjanci w całym powiecie szukają sprawcy dzisiejszego napadu na kantor wymiany walut przy Rynku w Chodzieży. Sprawca ukradł ponad 12 tysięcy złotych!

Do zdarzenia doszło po godz. 14.00.

– Sprawca sterroryzował nożem pracownicę kantoru, zażądał wydania gotówki, a gdy ją otrzymał wybiegł z pomieszczenia – relacjonuje zdarzenie asp. Karolina Smardz-Dymek – oficer prasowy KPP w Chodzieży.

Pracownica wszczęła alarm. Przypadkowy przechodzień dogonił napastnika. Doszło między nimi do szarpaniny. Przechodniowi udało się odzyskać worek z pieniędzmi. Sprawca zbiegł.

Na miejscu od kilku godzin pracują policyjni technicy oraz policjanci pionu kryminalnego. Wiadomo, że nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Advertisement

Sprawca ukradł 12.600 zł. Śledztwo trwa.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorom miejskich bratków grozi 5 tys. złotych gryzwny

Published

on

By

Kilka dni temu media społecznościowe obiegł filmik z zuchwałej kradzieży bratków dokonanych przez dwóch mężczyzn w centrum Wyrzyska. Policjanci już ustalili ich tożsamość.

– W piątek, 12 kwietnia otrzymaliśmy informację, że na ulicy Młyńskiej w Wyrzysku doszło do kradzieży bratków, które znajdowały się w ozdobnej donicy i stanowiły element dekoracyjny miasta. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy potwierdzili, że faktycznie skradzionych zostało 10 sztuk sadzonek – informuje W. Zeszot z pilskiej policji.

Jak się okazało sprawcy, którzy dokonali kradzieży zostali nagrani przez świadka zdarzenia. Policjanci widząc to nagranie nie mieli problemów z rozpoznaniem mężczyzn i utalniem ich tożsamości ponieważ są im znani z wcześniejszych interwencji. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku 59 i 69 lat.

Wartość strat szacowana jest na kwotę 25 złotych. Wobec mężczyzn są prowadzone czynności w sprawie o wykroczenie. Za dokonanie kradzieży sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nawet w wysokości 5 tysięcy złotych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement