Connect with us

Na sygnale

W 2 godziny czterech kierowców straciło prawo jazdy

Published

on

fot. KPP Piła

Podczas niespełna dwóch godzin funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej Policji zatrzymali czterech kierowców, którzy rażąco lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości. Jeden z nich poruszał się z prędkością o 73km/h większą niż dopuszczalna na tym odcinku drogi.

W ostatnim czasie podczas prowadzonej kontroli prędkości w miejscowości Grabówno mundurowi w niespełna dwie godziny zatrzymali 4 prawa jazdy kierowców, którzy rażąco złamali obowiązujące przepisy.

40- letnia kierująca pojazdem Volkswagen oraz 30 letni- kierujący Fordem przekroczyli dozwoloną prędkość o kolejno 56 i 51 km/h. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem kierujący za takie zachowanie otrzymali mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Kolejni kierowcy wykazali się jeszcze bardziej brawurową jazdą. 23- letni mężczyzna poruszał się z prędkością 119km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mieszkaniec gminy Choszczno został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych.

Advertisement

5000 zł mandatu

Najbardziej nieodpowiedzialne zachowanie na drodze przejawiał ostatni mężczyzna. 40- letni kierujący Skodą jechał z prędkością o 73 km/h większą, niż dopuszczalna na tym odcinku drogi. Co więcej wykroczenie to popełnił w ramach tzw. recydywy, co oznacza, że przewidziana za to wykroczenie kwota mandatu się podwaja. Ostatecznie sprawca tego wykroczenia został ukarany grzywną w wysokości 5000 złotych, a na jego koncie pojawiło się 15 punktów karnych.

Prawa jazdy wszystkich kierujących zostały zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad niemowlęciem

Published

on

By

fot. KRzysztof Dęga

Od trzech do 20 lat więzienia grozi 29-letniej kobiecie i jej 36-letniemu partnerowi, którzy odpowiedzą za znęcanie się nad kilkutygodniowym synem podejrzanej – poinformowała w środę poznańska prokuratura okręgowa.

Dramat w Gdańskim Szpitalu

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak, przekazał, że na początku lipca prokuratura w Złotowie dostała informację o kilkutygodniowym niemowlęciu, które z urazem głowy trafiło do szpitala w Gdańsku.

Zebrane Dowody i Postawione Zarzuty

“Dalsze czynności podjęte w sprawie, a w szczególności dowody zebrane przez prokuratora, pozwoliły na postawienie matce dziecka i jej partnerowi zarzutu znęcania się i spowodowania u niemowlaka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chłopiec był potrząsany i szarpany. Stosowana wobec niego przemoc doprowadziła do zmian niedotleniowo-niedokrwiennych w obu półkulach mózgu” – wskazał rzecznik.

Prokurator dodał, że 29-letnia Ewa H. i 36-letni Patryk K. nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Tymczasowy Areszt

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im od trzech do 20 lat więzienia.

Advertisement

(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Bezpieczeństwo Prac Polowych – Kluczowe Zasady na Wakacje

Published

on

By

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i relaksu. To również okres intensywnych prac rolniczych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz jednostek terenowych przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas prac polowych.

Działania Profilaktyczne Policji

Na terenie powiatu pilskiego policjanci prowadzą działania profilaktyczne, które mają na celu uświadomić o zagrożeniach, do jakich może dojść, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad. Podczas rozmów apelujemy do mieszkańców przede wszystkim o odpowiedzialną i bezpieczną pracę.

Kilka Wskazówek, Jak Uniknąć Zagrożeń

  1. Nie podejmuj żadnych prac pod wpływem alkoholu.
  2. Nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają do tego uprawnień.
  3. Nie zostawiaj niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą przebywać dzieci.
  4. Zachowuj ostrożność i stosuj elementy ochronne podczas prac z różnymi substancjami chemicznymi oraz szkodliwymi.
  5. Unikaj prac w wysokich temperaturach i dbaj o ochronę przeciwsłoneczną.
  6. Uruchomienie pojazdu lub maszyny poprzedzaj sygnałem dźwiękowym i upewnij się, że w sąsiedztwie nie ma bawiących się dzieci.
  7. Nie pozostawiaj dzieci bez opieki i nie zezwalaj im na wykonywanie prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement