Connect with us

Wiadomości

Absolutorium dla Burmistrz Wyrzyska

Published

on

Podczas LXVI sesji Rady Miejskiej w Wyrzysku omówiono raport o stanie Gminy Wyrzysk za rok 2022. Podkreślono ilość zakończonych inwestycji drogowych i infrastrukturalnych służących mieszkańcom naszej Gminy. Przyjęto także uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania za rok 2022. Na 13 obecnych radnych 12 było za udzieleniem wotum zaufania Burmistrzowi Wyrzyska za 2022 rok. Absolutorium dla Burmistrza Wyrzyska za 2022 r. udzieliło 13 na 14 obecnych radnych.

Bardzo dziękuję Radnym Rady Miejskiej w Wyrzysku, sołtysom, mieszkańcom Gminy Wyrzysk za przyznanie wotum zaufania oraz absolutorium za rok 2022. Jest to największa nagroda dla Burmistrza za wykonywaną pracę na rzecz mieszkańców – mówi Bogusława Jagodzińska, Burmistrz Wyrzyska. – Mój sukces nie byłby jednak możliwy bez wsparcia Radnych. Bez Was plany i marzenia mieszkańców nie mogłyby zostać  zrealizowane. Władze w naszej Gminie realizują zadania zawarte w samorządzie gminnym. Pracujemy, mądrze dyskutujemy i naszym celem jest przede wszystkim realizacja zadań dla dobra mieszkańców. Dziękuję wszystkim sołtysom za bezproblemową współpracę oraz dobry kontakt z wszystkimi jednostkami. Bez Was nie doszłoby do realizacji wielu zadań w naszych Małych Ojczyznach – sołectwach.

Osobne słowa uznania Bogusława Jagodzińska skierowała do swoich współpracowników, służb finansowych i pracowników poszczególnych referatów oraz dyrektorów, kierowników i pracowników wszystkich jednostek organizacyjnych i spółek gminnych.

Advertisement

– Bez Was nigdy nie osiągnęlibyśmy takich sukcesów inwestycyjnych, remontowych oraz tych ze spłacaniem zobowiązań wynikających z podjętych wcześniej pożyczek czy obligacji dodała Burmistrz Wyrzyska. – Dziękuję mieszkańcom za dobro słowa, zawsze byłam i będę z Wami, jeśli tylko pozwolą mi Państwo kontynuowa

moje zamierzenia i plany. Dziękuję za słowa uznania ale i słowa krytyki, pokazujące mi coś, co może nie zawsze zauważę a co można byłoby poprawi

. Dziękuję mojej rodzinie za wsparcie oraz bardzo potrzebne czasami oderwanie od szarej rzeczywistości.

Podczas sesji radni przyjęli również plany prac Komisji i Rady na II półrocze, Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych będących w posiadaniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wyrzysku Sp. z o.o. na lata 2023-2027 oraz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części wsi Falmierowo i Kościerzyn Wielki.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Pilski Oddział PTTK ma już 70 lat

Published

on

By

Pilski Oddział PTTK ma już 70 lat. Jesienią 1954 roku znalazła się grupka chętnych, którzy uznali, że w Pile powinien powstać oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Prace przygotowawcze troszkę trwały ale ostatecznie 8 lutego 1955 roku doszło do historycznego posiedzenia założycielskiego.

Lepiej lub gorzej ale Oddział PTTK w Pile im. Henryka Kamińskiego funkcjonuje nadal, organizuje imprezy turystyczne, zaprasza na wycieczki autokarowe, do opery, teatru, na pobyty wypoczynkowe. Cały bieżący rok jest dla działaczy „Rokiem Jubileuszowym”, każdej imprezie towarzyszyć będzie logo 70-lecia.

Odbędą się imprezy, które wszyscy znamy – rajd WIOSENNE PRZEBUDZENIA, PIKNIK MARCIŃSKI, cykl rowerowych SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe klubu JEDNOŚLAD i wspomniane już wyjazdy autokarowe.

Ale będą i nowości – po kilku latach przerwy wraca Rajd Staszicowski, w tym roku też jubileuszowy, bo 50! Mało tego, w ramach „Staszica” zaproponujemy dla chętnych 2 dwudniowe trasy rowerowe: dla młodzieży szkolnej i dla dorosłych (szczegóły wkrótce). Chcąc zachęcić wszystkich do czynnego uprawiania rozlicznych form turystyki (piesza, kajakowa, rowerowa, górska itp.) proponujemy inicjatywę programową zatytułowaną nieco tajemniczo – „70 na 70” – proszę pomyśleć o co może w tym chodzić a jak nie uda się państwu rozgryźć nazwy – zapraszam do Oddziału PTTK w Pile (ul. Śródmiejska 12/1, wejście po schodkach od Ossolińskich) po regulamin.

Advertisement

Dla miłośników przyrody i leśnych spacerów zaproponujemy „Cztery Pory Roku w rezerwacie Kuźnik” – cztery spacery tą samą trasą w ścisłej współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra w Pile – przed laty takie spacery cieszyły się sporą popularnością.

A jeśli ktoś boi się, że w lesie dopadną go kleszcze – będzie i propozycja dla nich – spacery po Pile, pierwszy już się odbył 27 stycznia, w ramach Dni Piły Muzeum Staszica proponuje podobne 2 i 9 marca, my też nie będziemy gorsi i chyba w kwietniu zaprosimy na taką uliczną wędrówkę…

Trwają prace nad wydawnictwem jubileuszowym pod roboczym tytułem „Pilscy Turyści wczoraj i dziś”, przekopujemy teczki z archiwum oddziału i szukamy śladów przeszłości, śladów Koleżanek i Kolegów, którzy wędrują już po zupełnie innych szlakach…

I w tym momencie zwracam się z gorącym apelem –

Advertisement

Szanowni Państwo, jeśli kiedykolwiek uczestniczyliście w jakiejś imprezie turystycznej organizowanej przez Pilski Oddział PTTK i macie jakieś pamiątki, zdjęcia, znaczki, proporczyki, odciski pieczęci, własne kroniki, książeczki turystyki kwalifikowanej irp., jeśli w Waszej pamięci zachowały się wspomnienia ze spotkań z naszym Patronem, Henrykiem Kamińskim, który kierował oddziałem przez 33 lata (od 1967 do swej śmierci 21.12.2000) – przynieście to do naszego Oddziału, udostępnijcie do skopiowania, do wykorzystania przy powstawaniu wspomnianego wydawnictwa.

Pamiętajmy, że pamięć ludzka jest ułomna, że wspomnienia uciekają, bledną, że może się zdarzyć, iż przy kolejnym generalnym sprzątaniu lub przeprowadzce nasze turystyczne pamiątki trafią do kosza na śmieci – ocalmy je od zapomnienia!…

J. Balcerzak

Advertisement
Continue Reading

Wiadomości

W Pile powstał nowy mini skwer

Published

on

By

fot. UM Piła

Mieszkańcy śródmieścia Piły w rejonie ulic Piekarskiej i Wodnej mają do dyspozycji nowe miejsce wypoczynku. Jest nim skwer, który swoim kształtem nawiązuje do stojącego niegdyś w tym miejscu pomnika Bohaterów I Wojny Światowej.

– Wiele osób pamięta pomnik choćby ze starych pocztówek przedstawiających Piłę. Chcieliśmy ten monument w jakiś sposób przypomnieć i myślę, że się nam to udało. Najważniejsze jednak jest to, że pilanie z tej części miasta zyskali bezpieczną, przyjazną i ładną przestrzeń do wypoczynku – podkreśla pełniąca funkcję prezydenta Piły Beata Dudzińska.

W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię z płukanej płytki betonowej, ustawiono nowe ławki i kosze, a także zainstalowano oświetlenie oraz dokonano nasadzeń drzew, krzewów i bylin.

Prace wartości ponad 300 000 złotych wykonane zostały pod nadzorem Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement