Connect with us

Sport

Kto wygrał dzisiejszy mecz na żużlu?

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

To był niezwykle emocjonujący mecz. Miejscowa drużyna Polonia Piła podejmowała na swoim torze zespół Metalika Recykling Kolejarz Rawicz. Oba zespoły jechały na podobnym poziomie, a emocji w całym spotkaniu nie brakowało.

Pierwszy bieg wygrali gospodarze 4:2. W biegu drugim był już remis 3:3. W biegu 4. goście pewnie wygrali z Polonią Piła 5:1. Pierwszy w tym wyścigi linię mety minął Damian Dróżdż, drugi Drew Kemp. Po pierwszej serii był remis 12:12.

Kolejne wyścigi również dostarczyły 5-tysięcznej publiczności sporo wrażeń. Bieg 15. to podwójny upadek zawodników Kolejarza Rawicz na pierwszym łuku. Powtórka odbyła się w pełnym składzie.

Ostatecznie spotkanie Enea Polonia Piła – Metalika Recykling Kolejarz Rawicz zakończyło się wynikiem 51:39.

Advertisement

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

W Pile zagrały reprezentacje Polski i Finlandii do lat 18

Published

on

By

W Powiatowej Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej odbyły się mecze towarzyskie reprezentacji do lat 18 Polski i Finlandii.

Oba mecze wygrała reprezentacja Polski, pierwszy 3:0 drugi 3:1. Zawodnikom obydwu drużyn za sportowe emocje gratulował Rafał Zdzierela, starosta pilski.

Było to bez wątpienia ważne wydarzenie sportowe. Oba mecze rozegrano w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy. Hala przy Pola została wpisana w kalendarz imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej, dzięki czemu mogą tu się odbywać imprezy szkoleniowe, zgrupowania krajowe. Należy także do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Advertisement

Continue Reading

Sport

Przyjemski, Trześniewski i Bańbor w składzie Polski na Texom European U19 Pairs Speedway Championship w Pile

Published

on

By

Rafał Dobrucki odsłonił karty. W zaplanowanej na 22 czerwca rywalizacji w Texom European U19 Pairs Speedway Championship w Pile, Polskę reprezentować będą Wiktor Przyjemski (Orlen Oil Motor Lublin), Paweł Trześniewski (Innpro ROW Rybnik) i Bartosz Bańbor (Orlen Oil Motor Lublin). Start zawodów o godzinie 16.00 na Asta Arenie w Pile. Bilety są w sprzedaży online.

Po raz kolejny polscy kibice będą mogli podziwiać rywalizację najlepszych młodych zawodników ze Starego Kontynentu. W tym przypadku będziemy

świadkami zawodów parowych. Skład reprezentancji Polski nie jest przypadkowy. Rafał Dobrucki postawił na żużlowców, którzy niedawno stanęli na podium Brązowego Kasku. 25 maja w Pile wygrał Wiktor Przyjemski i była to jego druga wygrana z rzędu w tych zawodach. Drugi był wówczas Paweł Trześniewski, sprawiając sporą niespodziankę. Zawodnik Innpro ROW-u Rybnik w rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi wygrał bowiem zaledwie 3 z 15 biegów i legitymuje się średnią na poziomie 1,26. Podium uzupełnił Bartosz Bańbor, zdobywający razem z Przyjemskim punkty dla Orlen Oil Motoru Lublin. Obaj stanowią jedną z najlepszych par młodzieżowców w PGE Ekstralidze.

Polscy żużlowcy mają spore doświadczenie w wygrywaniu parowych Mistrzostw Europy do lat 19. W 2022 drużyna w składzie: Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski, Franciszek Karczewski dokonała tego na Łotwie. Przed rokiem Damian Ratajczak, Jakub Krawczyk i Oskar Paluch obronili złoto w Pardubicach. W Pile polscy żużlowcy staną przed szansą skompletowania hat tricka.

Advertisement

Zadanie nie będzie jednak łatwe. Biało-Czerwoni będą musieli stawić czoła reprezentantom Czech, Danii, Szwecji, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Warto kibicować Biało-Czerwonym oraz innym żużlowcom z Europy na stadionie.Trwa sprzedaż wejściówek online. Można je kupować na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Ceny biletów
TRYBUNA GŁÓWNA (miejsca numerowane)
NORMALNE – 60 zł
ULGOWE – 45 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny, pod warunkiem zajęcia miejsca na kolanach opiekuna

TRYBUNA START (sektor I, miejsca numerowane)
NORMALNE – 50 zł
ULGOWE – 35 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny, pod warunkiem zajęcia miejsca na kolanach opiekuna

Pozostałe Sektory
NORMALNY – 25 zł
ULGOWY – 15 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement