Connect with us

Polecane

Dawid Kubacki – skoczek i jego wielka pasja

Published

on

fot. Krzysztof Dęga / Twoje7dni

Dawid Kubacki – nasz mistrz w skokach narciarskich. Nikomu nie trzeba go przedstawiać. Nie wszyscy jednak wiedzą o jego wielkiej pasji. Zapraszamy dzisiaj do obejrzenia specjalnej rozmowy z naszym skoczkiem narciarskim, w którym Dawid zdradził jak się relaksuje i co jest jego wielką pasją.

Dawid Kubacki urodził się w Nowym Targu, a obecnie mieszka w Szaflarach. Od dziecka fascynowało go latanie. Już jako mały chłopak zaczął się interesować modelarstwem. To pasja pozostała do dzisiaj. Choć mistrz nie ma zbyt wiele czasu, to jednak w każdej wolnej chwili skleja modele. Kiedyś to były bardzo proste konstrukcje, dzisiaj już są one bardzo skomplikowane, kosztujące kilka tysięcy złotych.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Dawidem Kubackim.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Doradzamy: Nieprzyjemny zapach ze zlewu? Jak temu zapobiec?

Published

on

By

Nieprzyjemny zapach ze zlewu: Przyczyny i sposoby zapobiegania

Smród ze zlewu może być uciążliwy i wpłynąć na komfort przebywania w kuchni. Przedstawiamy najczęstsze przyczyny tego problemu oraz praktyczne sposoby, które pomogą Ci go uniknąć.

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu ze zlewu

 1. Nagromadzenie resztek jedzenia: Resztki jedzenia mogą utknąć w rurach, zaczynając się rozkładać i wydzielać nieprzyjemne zapachy. Regularne czyszczenie zlewu jest kluczowe, aby tego uniknąć.
 2. Osady tłuszczu i oleju: Tłuszcz i olej przylegają do ścianek rur i mogą się rozkładać, wydzielając brzydkie zapachy. Unikaj wlewania tłuszczu do zlewu – zbieraj go w pojemnik i wyrzucaj do śmieci.
 3. Brudny syfon (pułapka): Syfon zatrzymuje wodę, która tworzy barierę dla gazów kanalizacyjnych. Jeśli jest brudny lub zatkany, może zacząć wydzielać nieprzyjemne zapachy. Regularne czyszczenie syfonu jest niezbędne.
 4. Pleśń i bakterie: Wilgotne środowisko zlewu sprzyja rozwojowi pleśni i bakterii, które mogą wydzielać zapachy. Utrzymanie suchego i czystego zlewu pomoże temu zapobiec.
 5. Problemy z kanalizacją: W rzadkich przypadkach, zapachy mogą pochodzić bezpośrednio z kanalizacji, jeśli np. syfon jest suchy i nie spełnia swojej funkcji. Może to wymagać konsultacji z hydraulikiem.

Sposoby zapobiegania nieprzyjemnym zapachom ze zlewu

 1. Regularne czyszczenie: Regularne czyszczenie zlewu i syfonu pomaga zapobiegać gromadzeniu się resztek jedzenia i osadów tłuszczu.
 2. Używanie sitka: Używanie sitka w odpływie zlewu pomaga zatrzymać większe resztki jedzenia przed dostaniem się do rur.
 3. Regularne przepłukiwanie wrzącą wodą: Regularne przepłukiwanie rur wrzącą wodą pomaga rozpuścić tłuszcz i oleje, które mogą przylegać do ścianek rur.
 4. Używanie naturalnych środków czyszczących: Możesz użyć mieszanki sody oczyszczonej i octu. Wsyp pół szklanki sody oczyszczonej do odpływu, a następnie wlej pół szklanki octu. Po kilkunastu minutach spłucz wrzącą wodą.
 5. Zadbanie o syfon: Regularnie sprawdzaj i czyść syfon. Możesz też go czasem rozmontować i dokładnie wyczyścić.
 6. Regularne wietrzenie: Upewnij się, że kuchnia jest regularnie wietrzona, co pomoże w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów.

Jak rozwiązać problem, jeśli już występuje

 1. Czyszczenie mechaniczne: Użyj węża lub spirali do czyszczenia rur, aby usunąć nagromadzone osady.
 2. Środki chemiczne: Jeśli naturalne metody nie pomagają, można użyć dostępnych w sklepach środków chemicznych do czyszczenia rur, pamiętając o ostrożności i przestrzeganiu instrukcji producenta.
 3. Profesjonalna pomoc: W przypadku trudnych do usunięcia zapachów warto skonsultować się z profesjonalnym hydraulikiem.

Continue Reading

Polecane

Najlepszy generator napisów filmów na TikToku, Shorts czy Reals

Published

on

By

Publikujesz filmy na TikToku, Youtube czy Instagramie? Chcesz by każdy Twój film miał viralową oglądalność i wielomilionowe wyświetlenia? Skorzystaj oprogramowania sztucznej inteligencji.

Submagic szybko staje się standardem branżowym, jeśli chodzi o generatory napisów AI.

Submagic umożliwia przesyłanie krótkich treści i bezproblemowe generowanie dokładnych podpisów w różnych stylach w ciągu zaledwie 2 minut.

Submagic wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego do automatycznego generowania napisów w aż 48 językach i może automatycznie dodawać emotikony i wyróżnione słowa kluczowe do Twoich filmów.

Advertisement

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod tworzenia napisów, Submagic działa w czasie rzeczywistym, oferując natychmiastowe napisy, które nie pozostają w tyle za dźwiękiem.

Zalety Submagic to:

1. Zwiększona dostępność : Submagic rewolucjonizuje dostępność treści, eliminując bariery językowe. Firmy mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zaspokoić potrzeby różnych grup demograficznych, zapewniając tłumaczenia w czasie rzeczywistym na wiele języków. Ta integracja wzmacnia pozycję osób z barierą językową i niepełnosprawnością, umożliwiając im dostęp do treści i korzystanie z nich bez ograniczeń.

2. Dokładność i szybkość : Wysoka dokładność i szybkość przetwarzania dźwięku odróżnia Submagic od innych narzędzi do tworzenia napisów. Zaawansowane algorytmy szybko dostosowują się do różnych wymów i lokalnych dialektów, zapewniając dokładną transkrypcję. Funkcjonalność czasu rzeczywistego zapewnia natychmiastowe generowanie napisów, zapewniając użytkownikom płynne oglądanie.

Advertisement

3. Globalny zasięg : Zdolność Submagic do tłumaczenia mowy na wiele języków pozwala firmom łatwo rozszerzać swój globalny zasięg. Technologia ta eliminuje bariery językowe, umożliwiając firmom dotarcie na rynki międzynarodowe. Udostępniając treści i angażując ludzi na całym świecie, Submagic otwiera nowe możliwości rozwoju i sukcesu.

Aplikacja Submagic oferuje mnóstwo szablonów, które pomogą Ci szybciej rozpocząć tworzenie treści z estetycznymi podpisami. Niektóre popularne szablony to Beast (inspirowany Mr.Beast), Ali (inspirowany Alim Abdaalem) i Devin (inspirowany Devinem Jatho). Dzięki tym szablonom możesz zacząć generować światowej klasy napisy do filmów w kilka sekund po rejestracji!

Submagic może także generować opisy i hashtagi do Twoich filmów, dzięki czemu nie musisz ich samodzielnie wymyślać ani korzystać z narzędzia językowego AI.

To, co najbardziej podobało mi się w Submagic, to dobry interfejs użytkownika. Po wygenerowaniu napisów przez sztuczną inteligencję można łatwo wprowadzić ostateczne poprawki, takie jak dodawanie i usuwanie linii i słów, przed pobraniem gotowego produktu.

Advertisement

UWAGA! Jeśli skorzystasz z mojego linku https://submagic.co?fpr=krzysztof67 to dostaniesz 10% RABATU.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement