Connect with us

Sport

7. PKO Bieg Charytatywny w Pile

Published

on

W sobotę, 23 września zapraszamy na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile na 7. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem “Pomagamy z każdym krokiem”. Towarzyszyć mu będzie Rodzinny Piknik z wieloma atrakcjami dla najmłodszych.

 

Piła po raz pierwszy dołącza do tego wydarzenia, które w tym roku odbędzie się jednocześnie w 12 miastach Polski. Cel biegu jest niezwykle szczytny. Fundacja Charytatywna PKO BP zbiera na stypendia dla młodych sportowców.

Advertisement

Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, członków klubów i stowarzyszeń sportowych.

 

W godz. 10.00 do 11.00 odbędzie się Bieg Główny, w którym mogą wziąć udział osoby powyżej 14 roku życia.

W biegu będą stratować 5 – osobowe drużyny. To bieg sztafetowy. Liczy się liczba uczestników i dystans, jaki przebiegną w ciągu godziny.  Okrążenia pokonane przez biegaczy zostaną przeliczone na złotówki, które Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny biegu.

Advertisement

ZAPISY na bieg:  https://zapisy.sts-timing.pl/pko/register.php

 

Od godz. 12.00 rozpoczną się biegi dzieci, w zależności od wieku na różnym dystansie 100, 200 i 400 metrów.

ZAPISY na Bieg Młodych: https://zapisy.sts-timing.pl/pko/register-child.php

Advertisement

 

Zapisy będą możliwe także w dniu biegu, w biurze zawodów czynnym od godz. 8.00.

 

Na biegi obwiązuje symboliczne wpisowe na stronie organizatora (5 zł od dziecka, 10 zł od starszych zawodników) w zamian każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy: numer, koszulkę, napój z batonem energetycznym. Dla najlepszych w różnych kategoriach wręczane będą medale.

Advertisement

 

Szczegółowe informacje na stronie: www.pkobiegcharytatywny.pl

 

PIKNIK RODZINNY NA DUŻEJ PŁYCIE BOISKA – dodatkowe atrakcje od 11.30 do 14.00.

Advertisement

–  strefa zabaw i gier sportowych

–  strefa malucha z atrakcjami dla najmłodszych,

–  strefa familijna z wielkoformatowymi grami i zabawami podwórkowymi

–  strefa relaksu dla rodzin.

Advertisement

 

Ambasadorem Biegu w Pile będzie Tomasz Czubak – lekkoatleta, czterokrotny mistrz Polski i rekordzista kraju w biegu na 400 m.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sport

Michał Probierz następcą Fernando Santosa

Published

on

By

fot. PAP

Michał Probierz został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski – ogłosił prezes PZPN Cezary Kulesza. Zastąpił Portugalczyka Fernando Santosa, z którym rozstano się przed tygodniem. Debiut nowego trenera – 12 października w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi.

“Selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz. To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi” – napisał Kulesza w mediach społecznościowych w środę rano.

 

Tym samym potwierdziły się spekulacje z ostatnich godzin, bo informacje zza kulis spotkania władz PZPN wskazywały, że to właśnie dotychczasowy opiekun kadry młodzieżowej zastąpi Santosa, z którym – po niespełna dziewięciu miesiącach pracy – 13 września rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

Advertisement

 

Probierz, który będzie 51. w historii selekcjonerem biało-czerwonych, urodził się 24 września 1972 roku w Bytomiu. Jako piłkarz występował w barwach ŁKS Łagiewniki, Rozbarku Bytom, Gwarka Zabrze, Ruchu Chorzów, Bayeru Uerdingen, KFC Uerdingen, SG Wattenscheid, Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin i Widzewa Łódź.

 

W polskiej ekstraklasie rozegrał 260 spotkań, zdobywając dziewięć bramek. Występował w juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski.

Advertisement

 

Karierę trenerską rozpoczynał jako szkoleniowiec młodzieży w SG Wattenscheid oraz Górniku Zabrze.

 

Jako pierwszy trener prowadził Polonię Bytom, Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Aris Saloniki, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk i Cracovię. Na początku 2022 roku przez dwa dni oficjalnie był też szkoleniowcem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, ale nie zdążył nawet poprowadzić żadnego treningu i zrezygnował.

Advertisement

 

Z Jagiellonią, w której spędził w dwóch podejściach łącznie sześć lat, sięgnął po Puchar Polski i Superpuchar (2010) oraz wicemistrzostwo kraju (2017). Natomiast z Cracovią, w której przez pewien czas pełnił jednocześnie funkcję wiceprezesa ds. sportowych, zdobył Puchar Polski i Superpuchar (2020).

 

4 lipca 2022 został szkoleniowcem młodzieżowej reprezentacji kraju. W tej roli zaliczył 10 meczów, z których pięć wygrał, trzy zremisował i doznał dwóch porażek. W rozpoczętych we wrześniu kwalifikacjach mistrzostw Europy do lat 21 jego zespół odniósł dwa zwycięstwa i prowadzi w grupie.

Advertisement

 

Jako trener “dorosłej” kadry zadebiutuje 12 października w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi w Thorshavn.

 

Ostatnim selekcjonerem, który odnotował zwycięski debiut był we wrześniu 1997 roku Janusz Wójcik (1:0 z Węgrami). Później kolejnych 12 szkoleniowców nie potrafiło wygrać pierwszego meczu na tym stanowisku.

Advertisement

 

Pierwsze zgrupowanie drużyny narodowej pod wodzą Probierza, które poprzedzi mecze z Wyspami Owczymi i Mołdawią, rozpocznie się 9 października. Zgodnie z przepisami FIFA jednak najbliższa niedziela – 24 września – to ostatni termin, by wysłać do klubów wstępne powołania dla piłkarzy.

 

Głównym zadaniem nowego szkoleniowca będzie powalczenie o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W pięciu występach eliminacyjnych pod wodzą Santosa Polacy wywalczyli ledwie sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią – 10, Czechami – 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią – 8.

Advertisement

 

W przypadku niewywalczenia awansu do turnieju w Niemczech dzięki zajęciu jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie, a to wciąż jest możliwe, choć zależy już nie tylko od wyników biało-czerwonych, zapewne w marcu 2024 wystąpią oni w barażach. Zakwalifikują się do nich dzięki wysokim notowaniom w ostatniej edycji Ligi Narodów.

 

O godz. 12 odbędzie się oficjalna prezentacja i konferencja prasowa nowego selekcjonera.(PAP)

Advertisement

Continue Reading

Sport

El. ME 2024 – Albania – Polska 2:0

Published

on

By

fot. PAP

Polska przegrała z Albanią 0:2 (0:1) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy, który rozegrano w Tiranie.

Albania – Polska 2:0 (1:0).

 

Bramki: Jasir Asani (37), Mirlind Daku (62).

Advertisement

 

Sędzia: Jose Maria Sanchez (Hiszpania).

 

Żółta kartka: Albania – Sokol Cikalleshi, Kristjan Asllani, Thomas Strakosha, Mirlind Daku, Frederic Veseli (rezerwowy), Arbnor Muja, Taulant Seferi; Polska – Jan Bednarek, Jakub Kamiński, Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak, Tomasz Kędziora, Mateusz Wieteska.

Advertisement

 

Albania: Thomas Strakosha – Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Berat Djimsiti, Mario Mitaj – Jasir Asani (70. Arbnor Muja), Ylber Ramadani, Nedim Bajrami (80. Klaus Gjasula), Kristjan Asllani (70. Keidi Bare) – Sokol Cikalleshi (62. Mirlind Daku), Myrto Uzuni (62. Taulant Seferi).

 

Polska: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński (70. Michał Skóraś), Tomasz Kędziora, Jan Bednarek (34. Mateusz Wieteska), Jakub Kiwior – Matty Cash, Sebastian Szymański (61. Karol Świderski), Grzegorz Krychowiak (70. Karol Linetty), Piotr Zieliński, Jakub Kamiński (61. Kamil Grosicki) – Robert Lewandowski.

Advertisement

 

Sytuacja biało-czerwonych w grupie E jest coraz trudniejsza. Dotychczas Polska odniosła tylko dwa zwycięstwa, oba u siebie, a z trzech wyjazdów nie przywiozła ani jednego punktu. Zajmuje czwarte miejsce z sześcioma “oczkami”, za Albanią – 10, Czechami i Mołdawią – po osiem, przy czym Czesi rozegrali o jeden mecz mniej.

 

Mecz w Tiranie, poprzedzony minutą ciszy ku pamięci ofiar trzęsienia ziemi w Maroku, rozpoczął się nieźle dla podopiecznych portugalskiego selekcjonera Fernando Santosa. W siódmej minucie Piotr Zieliński oddał mocny strzał po ziemi, z którym jednak pewnie poradził sobie dobrze ustawiony bramkarz rywali Thomas Strakosha. W 21. biało-czerwoni cieszyli się nawet z prowadzenia, ale krótko, bo po obejrzeniu powtórki hiszpański sędzia Jose Maria Sanchez uznał, że strzelec Jakub Kiwior był na pozycji spalonej.

Advertisement

 

Okazało się, że uderzenie Zielińskiego było jedyną celną próbą Polaków w pierwszej połowie. Gospodarze też mieli tylko jeden strzał w światło bramki, ale o wiele lepszej jakości – w 37. minucie z okolic narożnika pola karnego przymierzył Jasir Asani, a szybko lecącej piłki nie był w stanie sięgnąć Wojciech Szczęsny.

 

Chwilę wcześniej boisko musiał opuścić z powodu urazu Jan Bednarek. Zastąpił go Mateusz Wieteska.

Advertisement

 

Drugi celny strzał gospodarzy także zakończył się bramką. W 62. minucie wprowadzony na boisko kilkadziesiąt sekund wcześniej Mirlind Daku otrzymał piłkę w polu karnym i uderzył z półobrotu, nie dając Szczęsnemu szans na reakcję. Strzelca nie zdołał też powstrzymać Wieteska, który przegrał z nim walkę o pozycję. Akcja Albańczyków rozpoczęła się od tego sytuacji, gdy piłkę w pobliżu własnego pola karnego zgubił Kamil Grosicki, który na boisko wszedł w tym samym momencie co Daku.

 

Polska nie była w stanie wypracować sobie ani jednej dogodnej okazji choćby do zmniejszenia straty. Zakończyła spotkanie z jednym celnym uderzeniem Zielińskiego z pierwszej połowy. Biało-czerwoni szybko opuścili boisko po ostatnim gwizdku sędziego, natomiast gospodarze długo na nim pozostali, aby żywiołowo świętować zwycięstwo ze swoimi kibicami.

Advertisement

 

Tego dnia setny w karierze mecz w drużynie narodowej rozegrał Grzegorz Krychowiak.

 

Przed podopiecznymi Santosa jeszcze spotkania na wyjeździe z Wyspami Owczymi oraz u siebie z Mołdawią i Czechami. Zostaną one rozegrane we wrześniu i październiku.

Advertisement

 

Do Euro 2024 kwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Polska ma jeszcze szansę awansować do turnieju w Niemczech przez baraże, uwzględniające wyniki Ligi Narodów.(PAP)

Advertisement
Continue Reading