Poważny wypadek pod Piłą. 5 osób w szpitalu - AKTUALIZACJA
Do zdarzenia doszło przed godz. 11.00 tuż za Piłą w kierunku na Bydgoszcz. Wiadomo, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych oraz motocykla. Pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala.
Z pierwszych informacji jakie otrzymały służby ratunkowe wynikało, że trzy osoby zostały poszkodowane.
- Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierująca osobowym Oplem (28-letnia mieszkanka Piły) nie zachowała ostrożności i najechała na tył znajdującej się przed nią osobowej Toyoty, która stała w kolumnie aut przed skrzyżowaniem. Siła uderzenia była na tyle duża, że Toyota uderzyła w poprzedzającego ją Forda. Jadący na końcu motocyklista uderzył także w poprzedzającego go Opla. W wyniku zdarzenia do szpitala zostało przetransportowanych 5 osób. Była to kierująca Oplem wraz z 3-letnim dzieckiem oraz kierującą Toyotą z dwójką pasażerów - informuje mł. asp. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.
- Poszkodowane osoby uskarżały się na ból klatki piersiowej i inne lżejsze obrażenia - powiedział nam bryg. Paweł Kamiński - Komendant Powiatowy Państwowej Strayż Pożarnej w Pile
Na miejscu zdarzenia w początkowej fazie obecnych było pięć zastępów straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Policjanci zajmują się ustalaniem przyczyn tego wypadku. Na czas czynności wprowadzony został ruch wahadłowy.