Connect with us

Polityka

Pożegnalne wystąpienie Piotra Głowskiego

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Po raz ostatni z dziennikarzami spotkał się prezydent Piły Piotr Głowski. W wyborach parlamentarnych został posłem Koalicji Obywatelskiej. W całym okręgu zdobył 16 067   głosów. Wygrana uniemożliwia mu sprawowanie funkcji prezydenta Piły.

Głowski przede wszystkim podziękował swoim wyborcom. Bez nich osiągnięcie takiego wyniku nie byłoby możliwe.

-Jestem kombatantem obalenia PiS-u, podobnie jak w 2007 roku – mówił dziś Piotr Głowski.

Prezydent Piły chce aby miastem pokierowała z-ca prezydenta Beta Dudzińska. Niestety obowiązujące w naszym kraju przepisy nakazują w takim przypadku, by premier mianował komisarza. Czy zatem Mateusz Morawiecki desygnuje Beatę Dudzińską czy kogoś z Prawa i Sprawiedliwości, nie wiadomo. Swoje posady tracą od poniedziałku także zastępy prezydenta.

Jeżeli Dudzińska zostanie komisarzem, a później przyszłym prezydentem, mówi że będzie kontynuować linię obraną za rządów Głowskiego.

Advertisement

-Takie najważniejsze, strategiczne kierunki dla miasta będziemy starali się wypełniać razem. Jednak poseł nadal będzie reprezentował nasze miasto bo ma duże doświadczenie samorządowe – dodaje Beata Dudzińska.

 

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polityka

Janusz Korwin Mikke zakłada nową partię

Published

on

By

Trzęsienie ziemi w Konfederacji. Obecny prezes Sławomoir Mentzen zawiesił w prawach członka partii Janusza Korwin – Mikke, jednocześnie po wyborach zapowiedział, że poprzedni prezes nie będzie startował w kolejnych wyborach z list tego ugrupowania.

-To była wyjątkowo brutalna walka na wszystkich polach – stwierdza JKM. 

 

Janusz Korwin – Mikke czuje, że Mentzen włożył mu przysłowiowy “nóż w plecy”, ale nie zamierza się poddawać. W jednym z portali społecznościowych ogłosił, że zamierza stworzyć nową partię.

Zobacz naszą rozmowę z Januszem Korwin- Mikke.

Advertisement

Continue Reading

Polityka

Mateusz Daszkiewicz przejął rządy w Pile

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Od dzisiaj stery nad Piłą po Piotrze Głowskim przejął Mateusz Daszkiewicz. Został on mianowany na to stanowisko przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Daszkiewicz to pochodzący z Obornik Wielkopolskich, były rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Ma 39 lat. Dzisiaj zapowiedział, że do pracy w Pile będzie codziennie dojeżdżał z z rodzinnej miejscowości. Dziś zapoznał się z pracą urzędu, a najpilniejsze sprawy do załatwienia przez najbliższe dni to podpisywanie umówi i zobowiązań, które już trwają.

 

Advertisement

Continue Reading


Advertisement
Advertisement