Connect with us

Polityka

Lech Wałęsa komentuje wyniki wyborów w Polsce

Published

on

Od wyborów minęło już 8 dni. Dzisiaj Prezydent Andrzej Duda rozmawia na temat utworzenia Rządu z opozycją. Postanowiliśmy zapytać byłego prezydent RP Lecha Wałęsę jak odbiera to co stało się w Polsce.

-Panie Prezydencie, czy jest Pan zadowolony z wyników wyborów parlamentarnych?

-Na tyle nas było stać. Ja bym chciał abyśmy zaczęli porządkować scenę polityczną w Polsce. Porządkowanie to na nowo trzeba zdefiniować lewicę, prawicę, partie chrześcijańskie i dokończyć demokrację. Będzie ona piękna, pod warunkiem, że wprowadzimy, że nie więcej niż dwie kadencje (…) Do tego czytelność finansowania. Gdybym taki program spotkał, to byłbym zadowolony. Na razie żadna partia tego nie proponuje.

Pierwsza część wywiadu z byłym prezydentem RP Lechem Wałęsą na naszym kanale na YOUTUBE.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polityka

Janusz Korwin Mikke zakłada nową partię

Published

on

By

Trzęsienie ziemi w Konfederacji. Obecny prezes Sławomoir Mentzen zawiesił w prawach członka partii Janusza Korwin – Mikke, jednocześnie po wyborach zapowiedział, że poprzedni prezes nie będzie startował w kolejnych wyborach z list tego ugrupowania.

-To była wyjątkowo brutalna walka na wszystkich polach – stwierdza JKM. 

 

Janusz Korwin – Mikke czuje, że Mentzen włożył mu przysłowiowy “nóż w plecy”, ale nie zamierza się poddawać. W jednym z portali społecznościowych ogłosił, że zamierza stworzyć nową partię.

Zobacz naszą rozmowę z Januszem Korwin- Mikke.

Advertisement

Continue Reading

Polityka

Mateusz Daszkiewicz przejął rządy w Pile

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Od dzisiaj stery nad Piłą po Piotrze Głowskim przejął Mateusz Daszkiewicz. Został on mianowany na to stanowisko przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Daszkiewicz to pochodzący z Obornik Wielkopolskich, były rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Ma 39 lat. Dzisiaj zapowiedział, że do pracy w Pile będzie codziennie dojeżdżał z z rodzinnej miejscowości. Dziś zapoznał się z pracą urzędu, a najpilniejsze sprawy do załatwienia przez najbliższe dni to podpisywanie umówi i zobowiązań, które już trwają.

 

Advertisement

Continue Reading


Advertisement
Advertisement