Connect with us

Na sygnale

Przerażające fakty w sprawie zbrodni w Chodzieży

Published

on

fot. Krzysztof Dęga / Twoje7dni

Prokuratura ujawniła przerażające fakty w sprawie potwornej zbrodni w Chodzieży, do której doszło cztery miesiące temu.

-Przyczyną śmierci wszystkich osób, które zginęły w Chodzieży, były rany cięte szyi. Dotyczy to zarówno sprawcy jak i pozostałych ofiar – informuje prok. Łukasz Wawrzyniak – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Biegli dzięki badaniom toksykologicznym stwierdzili, że sprawca znajdował się pod wpływem alkoholu, stężenie we krwi wykazało pół promila we krwi.

– Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy w zakresie całości przebiegu zdarzenia, ten mężczyzna był np. pod silniejszym wpływem alkoholu. Wskazane pół promila dotyczy momentu, w którym sprawca zmarł – dodał Wawrzyniak.

Badania toksykologiczne ofiar wykazały, że nie były one odurzone żadnymi substancjami, więc były w pełni świadome, że giną. Obrażenia ofiar na rękach wskazują, że próbowały się bronić.

Prokuratura ujawniła też, że 41-letni Krzysztof w 2011 roku leczył się psychiatrycznie w szpitalu psychiatrycznym. Rozpoznano u niego stany depresyjno-lękowe.

Advertisement

Dlaczego 24 kwietnia br. w domu przy ul. Podgórnej doszło do tak potwornej zbrodni? Tego prawdopodobnie już się nie dowiemy. Sprawca zabrał tajemnicę do grobu.

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad niemowlęciem

Published

on

By

fot. KRzysztof Dęga

Od trzech do 20 lat więzienia grozi 29-letniej kobiecie i jej 36-letniemu partnerowi, którzy odpowiedzą za znęcanie się nad kilkutygodniowym synem podejrzanej – poinformowała w środę poznańska prokuratura okręgowa.

Dramat w Gdańskim Szpitalu

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak, przekazał, że na początku lipca prokuratura w Złotowie dostała informację o kilkutygodniowym niemowlęciu, które z urazem głowy trafiło do szpitala w Gdańsku.

Zebrane Dowody i Postawione Zarzuty

“Dalsze czynności podjęte w sprawie, a w szczególności dowody zebrane przez prokuratora, pozwoliły na postawienie matce dziecka i jej partnerowi zarzutu znęcania się i spowodowania u niemowlaka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chłopiec był potrząsany i szarpany. Stosowana wobec niego przemoc doprowadziła do zmian niedotleniowo-niedokrwiennych w obu półkulach mózgu” – wskazał rzecznik.

Prokurator dodał, że 29-letnia Ewa H. i 36-letni Patryk K. nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Tymczasowy Areszt

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im od trzech do 20 lat więzienia.

Advertisement

(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Bezpieczeństwo Prac Polowych – Kluczowe Zasady na Wakacje

Published

on

By

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i relaksu. To również okres intensywnych prac rolniczych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz jednostek terenowych przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas prac polowych.

Działania Profilaktyczne Policji

Na terenie powiatu pilskiego policjanci prowadzą działania profilaktyczne, które mają na celu uświadomić o zagrożeniach, do jakich może dojść, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad. Podczas rozmów apelujemy do mieszkańców przede wszystkim o odpowiedzialną i bezpieczną pracę.

Kilka Wskazówek, Jak Uniknąć Zagrożeń

  1. Nie podejmuj żadnych prac pod wpływem alkoholu.
  2. Nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają do tego uprawnień.
  3. Nie zostawiaj niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą przebywać dzieci.
  4. Zachowuj ostrożność i stosuj elementy ochronne podczas prac z różnymi substancjami chemicznymi oraz szkodliwymi.
  5. Unikaj prac w wysokich temperaturach i dbaj o ochronę przeciwsłoneczną.
  6. Uruchomienie pojazdu lub maszyny poprzedzaj sygnałem dźwiękowym i upewnij się, że w sąsiedztwie nie ma bawiących się dzieci.
  7. Nie pozostawiaj dzieci bez opieki i nie zezwalaj im na wykonywanie prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement