Connect with us

Na sygnale

Powiatowe Zawody OSP powiatu chodzieskiego

Published

on

17 września 2022 roku na stadionie sportowym w Stróżewie odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu chodzieskiego.

 

W Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych udział wzięło 12 drużyn OSP oraz gościnnie drużyna z JRG PSP z Chodzieży. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach – sztafeta pożarnicza 7 x 50 m oraz ćwiczenie bojowe.

W klasyfikacji generalnej drużyny zajęły następujące miejsca:

 

Advertisement

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 12-15 lat chłopcy

1. OSP Lipa-Nowy Dwór

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 12-15 lat dziewczyny

Advertisement

1. OSP Lipa-Nowy Dwór

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 12-15 lat mieszana

1. OSP Milcz

Advertisement

2. OSP Wyszyny

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 16-18 lat chłopcy

1. OSP Milcz

Advertisement

 

Grupa ”C” – kobiece drużyny pożarnicze

1. OSP Wyszyny

2. OSP Stróżewo

Advertisement

 

Grupa ”A” – męskie drużyny pożarnicze

1. OSP Milcz i JRG Chodzież

2. OSP Stróżewo

Advertisement

3. OSP Lipa-Nowy Dwór

4. OSP Wyszyny

5. OSP Dziewoklucz

 

Advertisement

Wygrane drużyny z grupy “A” (OSP Milcz) oraz “C” (OSP Wyszyny) staną do rywalizacji z innymi jednostkami na szczeblu wojewódzkim w 2023 roku.

 

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Chodzieży oraz OSP Stróżewo, a organizacyjnie zawody wsparli funkcjonariusze z KP PSP w Chodzieży tworząc komisję sędziowską i zaproszoną gościnnie do zmagań sportowych drużynę z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP.

Zawodom przyglądali się oraz na zakończenie wręczyli puchary, medale i nagrody następujące osoby: Pani Marta Kubiak – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Marcin Porzucek – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,  Pan Daniel Kufel – Przedstawiciel Sekretarza Stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edwarda Siarki, Pan Mirosław Juraszek – Starosta Chodzieski, Pani Kamila Szejner – Wójt Gminy Chodzież, Pani Katarzyna Staśkowiak – Sekretarz Gminy Chodzież, mł. bryg. Adam Grunwald – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, dh Michał Stelter – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Chodzieży wraz z Prezesami Miejsko – Gminnymi OSP, kom. Paweł Poniewski – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, Pan Tomasz Pierzkała – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Podanin, Pan Tomasz Szrama – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Sarbia.

Advertisement

 

Organizatorzy i współorganizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu  zawodów dla Pani Wójt Gminy Chodzież Kamili Szejner, dla Nadleśnictwa Podanin i Sarbia, dla Starosty Powiatu Chodzieskiego Mirosława Juraszka oraz dla OSP Margonin i OSP Chodzież.

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim !

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Nowe informacje w sprawie śmierci spadochroniarza na pilskim lotnisku

Published

on

By

50-letni skoczek spadochronowy zginał w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Pile. Z nieznanych przyczyn mężczyźnie nie otworzył się spadochron.

-50-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego wykonywał skok ze spadochronem z pokładu samolotu. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nie otworzył tego spadochronu i spadł na ziemię. W wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu – mówi sierż. szt. Wojciech Zeszot – oficer prasowy KPP w Pile.

Wiadomo, że skoczek spadł z około 2000 metrów. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin śledczy prowadzili działania mające przybliżyć okoliczności zdarzenia.

-50-latek był doświadczonym skoczkiem. Wykonał kilkaset skoków – dodał policjant.

Prócz Policji Prokuratury śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Państwowa Komisja Badania wypadków Lotniczych.

O sprawie pisaliśmy także TUTAJ.

Advertisement

 

 

Continue Reading