Connect with us

Na sygnale

Powiatowe Zawody OSP powiatu chodzieskiego

Published

on

17 września 2022 roku na stadionie sportowym w Stróżewie odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu chodzieskiego.

 

W Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych udział wzięło 12 drużyn OSP oraz gościnnie drużyna z JRG PSP z Chodzieży. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach – sztafeta pożarnicza 7 x 50 m oraz ćwiczenie bojowe.

W klasyfikacji generalnej drużyny zajęły następujące miejsca:

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 12-15 lat chłopcy

Advertisement

1. OSP Lipa-Nowy Dwór

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 12-15 lat dziewczyny

1. OSP Lipa-Nowy Dwór

 

Advertisement

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 12-15 lat mieszana

1. OSP Milcz

2. OSP Wyszyny

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 16-18 lat chłopcy

Advertisement

1. OSP Milcz

 

Grupa ”C” – kobiece drużyny pożarnicze

1. OSP Wyszyny

2. OSP Stróżewo

Advertisement

 

Grupa ”A” – męskie drużyny pożarnicze

1. OSP Milcz i JRG Chodzież

2. OSP Stróżewo

3. OSP Lipa-Nowy Dwór

Advertisement

4. OSP Wyszyny

5. OSP Dziewoklucz

 

Wygrane drużyny z grupy “A” (OSP Milcz) oraz “C” (OSP Wyszyny) staną do rywalizacji z innymi jednostkami na szczeblu wojewódzkim w 2023 roku.

 

Advertisement

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Chodzieży oraz OSP Stróżewo, a organizacyjnie zawody wsparli funkcjonariusze z KP PSP w Chodzieży tworząc komisję sędziowską i zaproszoną gościnnie do zmagań sportowych drużynę z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP.

Zawodom przyglądali się oraz na zakończenie wręczyli puchary, medale i nagrody następujące osoby: Pani Marta Kubiak – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Marcin Porzucek – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,  Pan Daniel Kufel – Przedstawiciel Sekretarza Stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edwarda Siarki, Pan Mirosław Juraszek – Starosta Chodzieski, Pani Kamila Szejner – Wójt Gminy Chodzież, Pani Katarzyna Staśkowiak – Sekretarz Gminy Chodzież, mł. bryg. Adam Grunwald – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, dh Michał Stelter – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Chodzieży wraz z Prezesami Miejsko – Gminnymi OSP, kom. Paweł Poniewski – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, Pan Tomasz Pierzkała – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Podanin, Pan Tomasz Szrama – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Sarbia.

 

Organizatorzy i współorganizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu  zawodów dla Pani Wójt Gminy Chodzież Kamili Szejner, dla Nadleśnictwa Podanin i Sarbia, dla Starosty Powiatu Chodzieskiego Mirosława Juraszka oraz dla OSP Margonin i OSP Chodzież.

 

Advertisement

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim !

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Karambol pod Piłą. Zderzyło się 5 aut

Published

on

By

Karambol na DK10 w okolicy miejscowości Jeziorki. Doszło tam do zderzenia pięciu samochodów osobowych. Utrudnienia na odcinku Piła – Wyrzysk mogą potrwać ok. dwóch godzin.

Jak poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA, wypadek zdarzył się w niedzielę przed godz. 15.00 na 184. kilometrze drogi krajowej nr 10.

Wszystkie pojazdy jechały w jednym kierunku. Pierwszy chciał skręcić w drogę leśną, kolejne trzy pojazdy jadące za nim zahamowały, ale ostatni Toyota nie zachował odpowiedniego odstępu i uderzył w poprzedzający go pojazd. Siła była tak duża, że wszystkie pojazdy uderzyły w poprzedzające, aż do pierwszego.

Na miejsce zadysponowano dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na szczęście obrażenia okazały się nie groźne i nikt nie trafił do szpitala.
Obecnie ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. Utrudnienia na odcinku Piła – Wyrzysk mogą potrwać ok. dwóch godzin.

KD/(PAP)

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Pilska policja przechwyciła 36 kg narkotyków

Published

on

By

To była wielka akcja pilskich mundurowych. Policjanci wyeliminowali z rynku 36 kilogramów narkotyków. Do sprawy zatrzymano także 3 mężczyzn.

Wszystko zaczęło się 15 lutego br. kiedy miało miejsce pierwsze zatrzymanie. Kryminalni ustalili mężczyznę, który miał posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze udali się do Poznania, gdzie na dworcu kolejowym potwierdzili swoje przypuszczenia. Znajdował się tam 20-letni mężczyzna, który w swoim bagażu osobistym ukrył 3,2 kilograma marihuany oraz ponad 50 gramów amfetaminy.

-Policjanci przeszukali również pojazd, którym się poruszał mężczyzna oraz jego miejsce zamieszkania. Tam dodatkowo zabezpieczona została marihuana oraz haszysz w ilości blisko jednego kilograma. 20-latek został zatrzymany – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Policjanci z Piły pracując nad sprawą dotarli do informacji, które pozwoliły przeprowadzić kolejną realizację, tym razem na terenie Wrocławia. Tam właśnie 16 marca, na parkingu jednej z galerii handlowych zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat. Mężczyźni w trakcie zatrzymania przebywali w busie, gdzie w jego części ładunkowej pod pierwszą warstwą podłogi wyciągali plastikowe worki z narkotykami. Policjanci zabezpieczyli ponad 32 kilogramy marihuany, kilkadziesiąt gramów amfetaminy oraz haszyszu, a także tabletki ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę w kwocie blisko 50 tysięcy złotych oraz 11,5 tysiąca euro.

Wszyscy mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda zostali tymczasowo aresztowani. 20-letni mieszkaniec Poznania oraz 36-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za które przewidywana jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zebrany materiał pozwolił również przedstawić 29-letniemu mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków oraz udzielania ich znacznej ilości, które jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Advertisement