Connect with us

Na sygnale

Akcja strażaków w Raczynie

Published

on

fot. OSP SZAMOCIN

Akcja strażaków z powiatu chodzieskiego we wsi Raczyn ( gm. Szamocin).

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szamocinie po godzinie 13.00 otrzymali wezwanie do zadymienia w budynku jednorodzinnym w miejscowości Raczyn. Po przybyciu rozpoznano, że w wyniku rozszczelnienia przewodu kominowego, doszło do zapalenia się belek stropowych.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie został poszkodowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, częściowej rozbiórce drewnianej konstrukcji stropu oraz ugaszeniu pożaru. W akcji gaśniczej strażacy wykorzystali  kamerę termowizyjną.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Śmiertelny wypadek w Okalińcu

Published

on

By

KPP Piła

Kolejny śmiertelny wypadek na DK nr 10 w Okalińcu. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 20.00.

Z pierwszych informacji przekazanych przez policję wynika, że doszło tam do bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

-68-letni kierowca Renault wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo kierowcy Mercedesa, który poruszał się drogą nr 10 z Piły w kierunku Bydgoszczy. W wyniku tego doszło do zderzenia obu tych pojazdów – informuje sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W mercedesie prócz kierowcy jechała jeszcze dwójka dzieci. Trafiły one do szpitala. Wypadku nie przeżył 68-letni kierowca Renault.

Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny pożar w Pile

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga / Twoje7dni

Tragiczny pożar w Pile. Nie żyje jedna osoba.

Strażacy wezwanie do pożaru otrzymali o godz. 18.28. Na miejsce zostało zadysponowanych 6 zastępów straży pożarnej z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Pile.

Po przyjeździe strażacy zastali pożar opuszczonego budynku, gdzie języki ognia wychodziły na zewnątrz.

Po przeszukaniu pomieszczeń strażacy w środku znaleźli zwęglone ciało. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy to ciało kobiety czy mężczyzny.

Na miejscu pracują policyjni technicy oraz prokurator.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement