Connect with us

Na sygnale

Policyjna prewencja w Czarnkowie

Published

on

Czarnkowscy policjanci uczestniczyli w pikniku ,,Poznajmy się lepiej” zorganizowanym dla obywateli Ukrainy przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnkowie. Głównym celem udziału mundurowych w imprezie było przekazanie jej uczestnikom informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz handlu ludźmi.

Dzisiejszy piknik były znakomitą okazją, aby porozmawiać z obywatelami Ukrainy o ich bezpieczeństwie. Podczas imprezy policjantki wręczały ulotki informacyjne w języku ukraińskim z najważniejszymi przepisami ruchu drogowego, dotyczące problematyki handlu ludźmi oraz zawierające numery telefonów, pod którymi obywatele Ukrainy mogą znaleźć profesjonalną pomoc w przypadku zagrożenia.

Dla dzieci największą atrakcją okazał się sierżant Pyrek, od którego chętnie przyjmowały odblaski, słodycze oraz kolorowanki dotyczące wychowania komunikacyjnego.

Mamy nadzieję, że przekazane informacje pozwolą obywatelom Ukrainy przyswoić wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach w naszym kraju, a także uchronią przez przestępstwami i wykroczeniami na ich szkodę.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement