Connect with us

Na sygnale

Policjanci w majowy weekend ujawnili 280 wykroczeń

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Tradycyjnie weekend majowy nie jest dla funkcjonariuszy policji. Pilscy stróże prawa prowadzili akcję “Majówka”. Ich działania pozwoliły ujawnić ponad 280 wykroczeń drogowych. Większość z nich dotyczyła przekroczeń dozwolonej prędkości. Ponadto wczorajsza akcja „trzeźwy poranek” doprowadziła do zatrzymania 7 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich na widok policyjnego radiowozu zaczął jechać pod prąd. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych doprowadziła do jego zatrzymania.

Funkcjonariusze pilskiej jednostki podczas długiego weekendu majowego prowadzili działania mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym. Okres ten minął bez poważniejszych zdarzań.

-Mimo tego, funkcjonariusze ujawnili ponad 280 wykroczeń, większość z nich, bo aż 240 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzech kierujących straciło swoje uprawnienia za jazdę z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli drogowych mundurowi zatrzymali również 16 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg – informuje sierż. Magdalena Szukajło z zespołu prasowego KPP w Pile.

Majówkowe działania zakończyły się wczorajszą akcją „trzeźwy poranek”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z zaledwie cztery godziny zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Byli to mężczyźni w wieku od 24 do 72 lat. Jeden z nich, 41-letni mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął poruszać się niezgodnie z obowiązującym kierunkiem jazdy. Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów pozwoliło zatrzymać mężczyznę, który jak się później okazało w wydychanym powietrzu miał ponad pół promila alkoholu.

 

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement