Connect with us

Na sygnale

Policjanci w majowy weekend ujawnili 280 wykroczeń

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Tradycyjnie weekend majowy nie jest dla funkcjonariuszy policji. Pilscy stróże prawa prowadzili akcję “Majówka”. Ich działania pozwoliły ujawnić ponad 280 wykroczeń drogowych. Większość z nich dotyczyła przekroczeń dozwolonej prędkości. Ponadto wczorajsza akcja „trzeźwy poranek” doprowadziła do zatrzymania 7 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich na widok policyjnego radiowozu zaczął jechać pod prąd. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych doprowadziła do jego zatrzymania.

Funkcjonariusze pilskiej jednostki podczas długiego weekendu majowego prowadzili działania mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym. Okres ten minął bez poważniejszych zdarzań.

-Mimo tego, funkcjonariusze ujawnili ponad 280 wykroczeń, większość z nich, bo aż 240 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzech kierujących straciło swoje uprawnienia za jazdę z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli drogowych mundurowi zatrzymali również 16 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg – informuje sierż. Magdalena Szukajło z zespołu prasowego KPP w Pile.

Majówkowe działania zakończyły się wczorajszą akcją „trzeźwy poranek”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z zaledwie cztery godziny zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Byli to mężczyźni w wieku od 24 do 72 lat. Jeden z nich, 41-letni mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął poruszać się niezgodnie z obowiązującym kierunkiem jazdy. Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów pozwoliło zatrzymać mężczyznę, który jak się później okazało w wydychanym powietrzu miał ponad pół promila alkoholu.

 

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Wypadek na DK11 w stronę Poznania

Published

on

By

fot. Twoje7dni

Krajowa DK11 w kierunku Poznania całkowicie zablokowana. To po wypadku, do którego doszło około 14.30 w Ługach Ujskich na wysokości stacji paliw.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca samochodem volkswagen jadąc od strony Piły chciała skręcić w lewo na stację paliw. Gdy zaczęła hamować uderzył w nią jadący za nią samochód dostawczy marki volvo. Siła uderzenia była tak duża, że kierująca vw zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się jeszcze ze skodą.

W wyniku wypadku kierująca skodą 43-letnia kobieta została przetransportowana do  Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Krajowa 11 jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Stobno.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Kradli paliwo

Published

on

By

fot. KPP Piła

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 28 do 29 lat w związku ze sprawą włamań, do których doszło w ostatnim czasie na jednym z osiedli w Pile. Sprawcy kilkukrotnie wchodzili na tereny firm, gdzie z zaparkowanych pojazdów kradli paliwo. Dwóch z nich będzie odpowiadać w warunkach recydywy.

Nocą 27 maja bieżącego roku trzech sprawców włamało się na teren jednej z firm zlokalizowanych na pograniczu osiedla Motylewo w Pile. Mężczyźni próbowali ukraść paliwo z zaparkowanych pojazdów. Nie udało im się tego ostatecznie dokonać ponieważ zostali spłoszeni. Od momentu pozyskania pierwszych informacji o zdarzeniu sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

Policjantom udało się ustalić pojazd jakim poruszali się sprawcy. Dzięki zamontowanym kamerom monitoringu uzyskano również ich wizerunki. Dwa dni później funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili aktualne miejsce przebywania sprawców i zatrzymali dwóch braci w wieku 28 i 29 lat na jednej z posesji w gminie Człopa oraz 28-letniego mężczyznę na terenie gminy Tuczno.

Jak się okazało w dniu 27 maja trzej sprawcy dokonali kradzieży narzędzi znajdujących się w jednym z zaparkowanych pojazdów, uszkodzili mienie w postaci ogrodzenia jednej z firm, a także usiłowali dokonać kradzieży paliwa z pojazdu ciężarowego.

Advertisement

Funkcjonariusze, którzy pracowali nad sprawą ustalili, że dwaj bracia są odpowiedzialni także za dokonanie podobnych przestępstw, do których doszło w ciągu ostatnich kilku tygodni. Za każdym razem sprawcy włamywali się na tereny przedsiębiorstw, skąd zabierali zgromadzone w samochodach ciężarowych lub pojazdach specjalistycznych paliwo. Łączne straty jakie wyrządzili swoim działaniem szacowane są na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty. 28-letni mieszkaniec gminy Tuczno odpowie za kradzież, uszkodzenie mienia oraz usiłowanie włamania. Natomiast dwaj bracia usłyszeli dodatkowo jeszcze 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Obaj popełnili przestępstwa w warunkach recydywy, co oznacza, że wymiar kary zasądzony wobec nich może zostać zwiększony nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Continue Reading