Connect with us

Na sygnale

Policjanci w majowy weekend ujawnili 280 wykroczeń

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Tradycyjnie weekend majowy nie jest dla funkcjonariuszy policji. Pilscy stróże prawa prowadzili akcję “Majówka”. Ich działania pozwoliły ujawnić ponad 280 wykroczeń drogowych. Większość z nich dotyczyła przekroczeń dozwolonej prędkości. Ponadto wczorajsza akcja „trzeźwy poranek” doprowadziła do zatrzymania 7 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich na widok policyjnego radiowozu zaczął jechać pod prąd. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych doprowadziła do jego zatrzymania.

Funkcjonariusze pilskiej jednostki podczas długiego weekendu majowego prowadzili działania mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym. Okres ten minął bez poważniejszych zdarzań.

-Mimo tego, funkcjonariusze ujawnili ponad 280 wykroczeń, większość z nich, bo aż 240 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzech kierujących straciło swoje uprawnienia za jazdę z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli drogowych mundurowi zatrzymali również 16 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg – informuje sierż. Magdalena Szukajło z zespołu prasowego KPP w Pile.

Majówkowe działania zakończyły się wczorajszą akcją „trzeźwy poranek”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z zaledwie cztery godziny zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Byli to mężczyźni w wieku od 24 do 72 lat. Jeden z nich, 41-letni mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął poruszać się niezgodnie z obowiązującym kierunkiem jazdy. Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów pozwoliło zatrzymać mężczyznę, który jak się później okazało w wydychanym powietrzu miał ponad pół promila alkoholu.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Tragiczny wypadek na DW 178. Nie żyje kierowca BMW

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Tragicznie rozpoczyna się ten tydzień na drogach w naszym regionie. Na drodze krajowej nr 178, wczesnym rankiem, między Gostomią a Łąkami (gm. Wałcz) doszło do śmiertelnego wypadku.

– Kierowca BMW z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna jechał sam – powiedziała nam st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.
Na miejscu pracują policyjni technicy.

Continue Reading

Na sygnale

Ktoś podpalił pilską siedzibę WIOŚ

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

To pierwszy w historii przypadek podpalenia pilskiej siedziby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Nieznani sprawcy w nocy z czwartku na piątek najpierw nawiercili w oknach dziury, przez które wlali łatwopalną substancję, po czym je podpalili. Spaleniu uległo jedno z pomieszczeń.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policyjni technicy oraz biegły  z zakresu pożarnictwa. Zabezpieczony został także monitoring.

To pierwszy taki przypadek w historii pilskiego WIOŚ.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement