Connect with us

Na sygnale

Policjanci opracowali ulotkę po polsku i ukraińsku

Published

on

Policjanci ze Złotowa opracowali specjalną ulotkę w języku polskim i ukraińskim, w której przedstawiono przepisy ruchu drogowego, obowiązujące w Polsce.

W związku z coraz większą liczbą kierowców z Ukrainy, którzy poruszają się pojazdami po naszym terenie, opracowano materiały informacyjne w których zawarto najważniejsze informacje dotyczące przepisów ruchu drogowego obowiązujących w Polsce.

Policjanci w trakcie codziennej służby i spotkań z obywatelami Ukrainy, a także kierowcom zatrzymanym do kontroli drogowej, przekazywali podstawowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów ruchu drogowego w Polsce.

-Liczymy na to, że prezentowane materiały pozwolą przyswoić wiedzę, dotyczącą poruszania się po drogach w naszym kraju – mówi Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement