Connect with us

Na sygnale

Podrabiana odzież w Pile i Trzciance. Wartość 10 mln zł

Published

on

fot. KAS

Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Pile, zabezpieczyła blisko 35 tys. odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Gdyby przejęta odzież była oryginalna, jej wartość wyniosłaby blisko 10 mln zł. KAS skontrolowała 11 miejsc na terenie Piły i Trzcianki. W 3 punktach trwała sprzedaż za pośrednictwem transmisji na żywo w internecie. Zatrzymano 18 osób.

Funkcjonariusze z wielkopolskiej KAS zatrzymali na gorącym uczynku członków międzynarodowej grupy przestępczej, która sprzedawała podrobioną odzież. Zatrzymani byli zaskoczeni akcją przeprowadzoną w wielu miejscach jednocześnie.

W akcji wzięło udział ok. 70 funkcjonariuszy i pracowników wielkopolskiej KAS.

35 tys. szt. podrobionej odzieży

W miejscach sprzedaży internetowej i innych przeszukanych lokalizacjach, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 35 tys. szt. podrobionej odzieży różnych marek.

Advertisement

Wartość towarów, gdyby były oryginalne, wyniosłaby blisko 10 mln zł.

18 osób z zarzutami

Zatrzymani usłyszeli zarzuty obrotu towarami z podrobionymi znakami towarowymi i uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu. Na poczet przyszłych kar i odszkodowań zabezpieczono 150 tys. zł.

Postępowanie prowadzi Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pile.

Ochrona własności intelektualnej

KAS zwalcza handel towarami, które naruszają prawa własności intelektualnej. Wykrywanie handlu podróbkami, to nie tylko ochrona producentów, ale przede wszystkim konsumentów. Podróbki nie spełniają norm jakości i mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

TIR z naczepą wpadł do Gwdy

Published

on

By

Niebezpieczny wypadek między Jastrowiem a Górzną. TIR z naczepą wpadł do rzeki.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, w pewnym momencie na moście zjechał z drogi i wjechał do rzeki. Pojazd osiadł na boku. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

Aktualnie ruch odbywa się wahadłowo. Później droga zostanie całkowicie zamknięta na czas podnoszenia TIR-a z rzeki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Policjanci ze Złotowa zatrzymali ciężarówkę z narkotykami

Published

on

By

fot. KPP Złotów

W ubiegłym tygodniu, 14 maja, w godzinach wieczorowo-nocnych, dyżurny złotowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu należącego do firmy z województwa zachodniopomorskiego.

Z informacji wynikało, że pojazd marki Iveco, który nie powinien być użytkowany od kilku godzin, przemieszcza się drogą wojewódzką 188 w kierunku Złotowa.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krajence, którzy zatrzymali wskazany pojazd. W kabinie znajdowało się dwóch mężczyzn.

Szybka reakcja funkcjonariuszy

Advertisement

Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Złotowa, który był zdziwiony powodem kontroli drogowej. Jego tłumaczenia były niezrozumiałe i niespójne. Zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas legitymowania, funkcjonariusze zauważyli na obrzeżu jego dowodu osobistego białą substancję, która mogła być środkiem psychotropowym.

Podejrzane zachowanie pasażera

Drugi mężczyzna, 45-letni mieszkaniec gminy Złotów, na widok policjantów próbował coś ukryć w swojej torbie podróżnej.

Taka sytuacja i zachowanie obu podróżujących, dało podstawę do przeszukania kabiny i sprawdzenia ładunku.

Advertisement

Znalezisko w kabinie

W jego trakcie, w przewożonych rzeczach osobistych, policjanci znaleźli ponad 100 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą oraz blisko 40 gramów zielonego suszu, który okazał się marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do złotowskiej jednostki.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca dostawczaka kierował pod wpływem narkotyków, które jak się przyznał zażył dzień wcześniej. Ponad to użytkował pojazd bezprawnie i niezgodny z przepisami.

Konsekwencje prawne dla zatrzymanych

Advertisement

Mieszkaniec Złotowa stracił uprawnienia do kierowania. Odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwa. Pasażer, usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych i psychoaktywnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement