Connect with us

Na sygnale

Chodzieżanin ukradł karty paliwowe pracodawcy

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

40-letni mieszkaniec Chodzieży został zatrzymany przez policję za kradzież kart paliwowych i płacenie nimi za zakupy paliwa w prywatnym samochodzie. Całkowita suma ukradzionych pieniędzy wyniosła ponad 24 tysiące złotych.

W piątek rano funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego chodzieskiej Policji zatrzymali mężczyznę w wieku 40 lat, który w lipcu tego roku skradł dwie karty przedpłacone z otwartych samochodów ciężarowych należących do niemieckiej firmy, w której kiedyś pracował. Karty te były zasilone środkami finansowymi, które umożliwiały zakup paliwa.

Po przejęciu kart, mężczyzna w okresie od 17 do 23 lipca tego roku dokonał kradzieży z włamaniem poprzez złamanie elektronicznych zabezpieczeń na kartach i zakupił paliwo dwukrotnie w Niemczech oraz ośmiokrotnie w Polsce, łącznie za kwotę przekraczającą 24 tysiące złotych.

Sprawca usłyszał łącznie 11 zarzutów, do których się przyznał i udzielił wyjaśnień. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.

Advertisement

Policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 20 tysięcy złotych jako zabezpieczenie na przyszłe kary.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

TIR z naczepą wpadł do Gwdy

Published

on

By

Niebezpieczny wypadek między Jastrowiem a Górzną. TIR z naczepą wpadł do rzeki.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, w pewnym momencie na moście zjechał z drogi i wjechał do rzeki. Pojazd osiadł na boku. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

Aktualnie ruch odbywa się wahadłowo. Później droga zostanie całkowicie zamknięta na czas podnoszenia TIR-a z rzeki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Policjanci ze Złotowa zatrzymali ciężarówkę z narkotykami

Published

on

By

fot. KPP Złotów

W ubiegłym tygodniu, 14 maja, w godzinach wieczorowo-nocnych, dyżurny złotowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu należącego do firmy z województwa zachodniopomorskiego.

Z informacji wynikało, że pojazd marki Iveco, który nie powinien być użytkowany od kilku godzin, przemieszcza się drogą wojewódzką 188 w kierunku Złotowa.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krajence, którzy zatrzymali wskazany pojazd. W kabinie znajdowało się dwóch mężczyzn.

Szybka reakcja funkcjonariuszy

Advertisement

Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Złotowa, który był zdziwiony powodem kontroli drogowej. Jego tłumaczenia były niezrozumiałe i niespójne. Zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas legitymowania, funkcjonariusze zauważyli na obrzeżu jego dowodu osobistego białą substancję, która mogła być środkiem psychotropowym.

Podejrzane zachowanie pasażera

Drugi mężczyzna, 45-letni mieszkaniec gminy Złotów, na widok policjantów próbował coś ukryć w swojej torbie podróżnej.

Taka sytuacja i zachowanie obu podróżujących, dało podstawę do przeszukania kabiny i sprawdzenia ładunku.

Advertisement

Znalezisko w kabinie

W jego trakcie, w przewożonych rzeczach osobistych, policjanci znaleźli ponad 100 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą oraz blisko 40 gramów zielonego suszu, który okazał się marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do złotowskiej jednostki.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca dostawczaka kierował pod wpływem narkotyków, które jak się przyznał zażył dzień wcześniej. Ponad to użytkował pojazd bezprawnie i niezgodny z przepisami.

Konsekwencje prawne dla zatrzymanych

Advertisement

Mieszkaniec Złotowa stracił uprawnienia do kierowania. Odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwa. Pasażer, usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych i psychoaktywnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement