Connect with us

Na sygnale

Białośliwie zyska komisariat policji z prawdziwego zdarzenia

Published

on

Jeszcze w tym roku funkcjonariusze z Białośliwia zyskają nową siedzibę. Będzie to nowoczesny budynek, który nie tylko usprawni pracę policjantów, ale przede wszystkim zapewni jeszcze lepszą obsługę mieszkańców.

Obecny budynek, w którym mieści się Posterunek Policji w Białośliwiu został wybudowany w 1936 roku i ze względu na wysoki stopień zużycia nie jest w stanie zapewnić policjantom właściwych warunków do pracy, a także obsługi interesantów oraz mieszkańców.

Pierwsze prace związane z tworzeniem dokumentacji inwestycyjnej, określeniem miejsca budowy, a także warunków technicznych jakie ma spełniać budynek rozpoczęły się już w 2022 roku. W ostatnim czasie został wyłoniony generalny wykonawca, który niebawem rozpocznie prace budowlane.

Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Projekt określa wykorzystanie najnowszych technologii zarówno podczas samej budowy, jak i późniejszej eksploatacji. Posterunek będzie wyposażony m. in. w pompę ciepła i fotowoltaikę.

Advertisement

Budynek będzie parterowy, przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. W jego wnętrzu będzie znajdować się poczekalnia, biura dla policjantów, pomieszczenie socjalne, a także szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym. Poza bryłą budynku wybudowany zostanie garaż na dwa pojazdy służbowe. Projekt przewiduje również miejsca parkingowe dla interesantów.

Nowy siedziba Posterunku Policji w Białośliwiu zostanie wybudowana kilkadziesiąt metrów dalej od obecnego budynku. Całość inwestycji została oszacowana na blisko 5 milionów złotych. Niebawem rozpoczną się pierwsze prace budowlane. Zgodnie z założeniami zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading