Connect with us

Ludzie

Obchody 42. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Pile

Published

on

31 sierpnia, z  okazji 42. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, pod obeliskiem na rondzie Solidarności w  Pile, odbyła się uroczystość, podczas której upamiętniono uczestników tamtych wydarzeń. To było otwarcie polskiej drogi do wolności.

W tym roku w uroczystościach w Pile brał udział m.in. przewodniczący NSZZ “Solidarność Wielkopolski – Jarosław Lange.  Wiązanki kwiatów złożyli także wicestarosta pilski  Arkadiusz Kubich, z-ca prezydenta Piły Krzysztof Szewc, a także poseł Marcin Porzucek.

Podpisanie porozumień 31 sierpnia 1980 roku w Stoczni im. Lenina w Gdańsku przez  Lecha Wałęsę i Mieczysława Jagielskiego nie tylko zakończyło ogólnopolską akcję strajkową, ale także było początkiem działalności Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

SMA – pomóżmy małej Zosi

Published

on

By

Continue Reading

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement