Zapisz w kalendarzu: Premiera sezonu 2 brazylijskiego serialu „Niewidzialne miasto” już 22 marca. Netflix przedstawia oficjalny zwiastun i plakat serialu, po których zobaczeniu fani z pewnością będą czekać na premierę z jeszcze większą niecierpliwością.
Pokazane materiały dają przedsmak tego, co pojawi się w serialu, który zachwycił widzów z Brazylii i z całego świata. Zobaczymy zapowiedź nowości z rozgrywającego się i kręconego w Belém sezonu 2. Na Erica (Marco Pigossi), Lunę (Manu Dieguez) i Cucę (Alessandra Negrini) czeka nowe wyzwanie. Pojawią się też nowe stworzenia i jeszcze więcej brazylijskich elementów kulturowych sięgających głębiej do brazylijskiej tożsamości.
Zwiastun skupia się na najważniejszych motywach serialu — związku ludzi z naturą, widzialnego z niewidzialnym, fantastycznego z realnym i na poszukiwaniu równowagi. Zarówno w scenach, jak również w sposobie przedstawienia postaci zastosowano wiele efektów specjalnych.
Advertisement
Drugi sezon „Niewidzialnego miasta” składa się z pięciu odcinków. Za produkcję odpowiada Pródigo Filmes, twórcą i producentem wykonawczym serialu jest Carlos Saldanha, głównym reżyserem — Luis Carone, a pozostałymi reżyserami — Cassiano Prado, Graciela Guarani i Luciana Baptista. W obsadzie znaleźli się m.in. Letícia Spiller, Simone Spoladore, Zahy Guajajara, Kay Sara i inni.
W drugim sezonie widzimy — po długiej nieobecności — Erica (Marco Pigossi) w rezerwacie przyrody w pobliżu Belém do Pará, który jest chroniony przez rdzenną ludność i stanowi łakomy kąsek dla poszukiwaczy. Eric odkrywa, że Luna i Cuca mieszkały w tym regionie, aby przywrócić go do życia. Luna znika wkrótce po spotkaniu z ojcem. Eric chce za wszelką cenę odnaleźć córkę. Odkrywa, że może czerpać moce od stworzeń i wykorzystuje to, by chronić córkę porwaną przez ludzi powiązanych z nielegalnymi kopalniami.
Twórca: Carlos Saldanha
Główny reżyser: Luis Carone
Advertisement
Reżyserzy: Luis Carone, Cassiano Prado, Graciela Guarani i Luciana Baptista
Producenci: Francesco Civita i Beto Gauss
Producenci wykonawczy: Carlos Saldanha, Francesco Civita, Beto Gauss, Renata Grynszpan, Marcelo Máximo, Luisa Adegas, Caito Ortiz i Marco Anton
Główna scenarzystka: Mirna Nogueira
Advertisement
Scenarzyści: Antonio Arruda, Fábio Leal, Iris Junges, Letícia Fudissaku, Luíza Fazio, Regina Negrini i Rodrigo Baptista
Konsultanci: Leticia Fudissaku i Marcos Ferraz
Twórcy historii, na której oparto scenariusz: Raphael Draccon i Carolina Munhóz
Obsada: Marco Pigossi, Alessandra Negrini, Manu Dieguez, Letícia Spiller, Simone Spoladore, Zahy Guajajara, Kay Sara, Julia Konrad, Rodrigo dos Santos, Tatsu Carvalho, Marcos de Andrade, Mestre Sebá, Ermelinda Yepario i Tomás de França
Na pilskiej Wyspie ruszył festyn “Piła na skrzyżowaniu kultur”.
Poznacie średniowieczne kulinaria, dowiecie się, jak w średniowieczu wyrywano zęby i szyto rany. Zobaczycie walki wojów, pokazy strzelania z łuku, obróbkę wełny, jak tworzy się świece z wosku, proste ozdoby z miedzi i brązu, motanki.
Dodatkowo: kuźnia polowa, rzeźbienie w drewnie, tkanie na krosnach, obróbka wełny, rzut toporem i włócznią.
Advertisement
Zapraszamy do Parku na Wyspie
w czwartek i piątek
w godzinach 10:00 -13:00 i 16:00-18:00,
a w sobotę od 10:00 do 20:00.
W piątek od 16:00 zapraszamy wszystkich na ognisko pokoleń – posłuchacie o początkach Piły przy ciepłym poczęstunku, który dla Was przygotowaliśmy.
Advertisement
Również w piątek od 16:00 będziemy bawić się w podchody w poszukiwaniu trolli.
W sobotę (przybliżone godziny):
14:00 warsztaty lepienia z gliny, przędzenie na wrzecionach
od 14:30 dzieci będą mogły posłuchać bajek i legend
14:30 średniowieczne kulinaria, walki wojów, robienie motanek
od 15:30 wykład o mitologii Słowian i Kultury Ludowej
15:30 do około 16:30 tworzenie świec z wosku
od 16:30 odbędzie się wykład i pokaz dot. historii sokolnictwa
od 17:30 słowiański obrzęd zaślubin
Cały czas dostępna będzie strefa gier planszowych i kampus harcerski, w ramach którego zapraszamy na gry i zabawy integracyjne.
Advertisement
W sobotę po południu (około 15:00) wpadną z wizytą Kajko i Kokosz – dwóch słynnych słowiańskich wojów, bohaterów legendarnego już komiksu autorstwa Janusza Christy, którzy promować będą atrakcje Szlaku Piastowskiego.
W sobotę swoje atrakcje przygotowała też spółka GWDA:
Advertisement
Wspólnie sprawdzimy czym są odnawialne źródła energii, czy ze słońca i wiatru naprawdę można uzyskać prąd, a następnie przekonamy się czy jesteśmy w stanie go magazynować.
Na stanowisku Potęga elektryczności stworzymy własny prąd, a przy okazji postawimy włosy dęba. Dowiemy się czym są przewodniki i izolatory, zrobimy elektrycznego żółwika oraz na własnej skórze przekonamy się, co to takiego protony, elektrony, neutrony. Wszystkie elektryzujące przygody czekają!
Każdy będzie mógł wziąć udział w chemicznym show, gdzie dowiemy się skąd się bierze para, czym różni się od dymu i jak specjaliści od efektów specjalnych ją wytwarzają. Na stanowisku Eliksiry Alchemika skorzystamy z pradawnych receptur i zobaczymy, czy uda się stworzyć złoto! Starożytni alchemicy poszukiwali chemicznego wzoru, mającego dać im sławę i bogactwo. Drogowe światła, wstrząśnięty błękit, alchemiczny sok, zaginiona woda… sporządzimy alchemiczne mikstury, i przekonamy się, że chemia jest fascynująca, zarówno dzisiejsza, jak i ta z przeszłości. A na rodziców, którzy mają dużo siły w nogach czeka EkoRowerek. To tam dziecko usiądzie w specjalnym samochodzie, napędzanym siłą mięśni rodzica. Nie zabraknie też zabawy z robotami człekokształtnymi.
7dni.pila.pl informuje, iż od dnia 25 maja 2018 roku wprowadza aktualizację polityki prywatności i zabezpieczeń. Więcej na stronie Polityka prywatności w serwisie WWW.
Privacy settings
Ustawienia Prywatności
Ta strona wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby poprawić twoje wrażenia. które pliki cookie i skrypty są używane i jaki mają one wpływ na twoją wizytę, podano po lewej stronie. możesz zmienić swoje ustawienia w dowolnym momencie. Twoje wybory nie będą miały wpływu na twoją wizytę.
NOTE: Te ustawienia mają zastosowanie jedynie w przeglądarce i na urządzeniu, którego teraz używasz.