Connect with us

Kultura

3 sierpnia startuje Pol`and`Rock Festival

Published

on

fot. Paweł Krupka

3 sierpnia, rozpocznie się kolejna edycja Pol’and’Rock Festival. Na dwóch scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu muzyków z Polski i świata, w tym Apollo 440, Bullet for My Valentine, Spin Doctors i Brodka. Jednym z gości Akademii Sztuk Przepięknych będzie Borys Szyc. Co jeszcze wiadomo o wydarzeniu organizowanym przez Fundację WOŚP?

#polandrock2023 ponownie na lotnisku Czaplinek-Broczyno
Po raz trzeci z rzędu Najpiękniejszy Festiwal Świata zagra na Pomorzu Zachodnim, po raz drugi – na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno. Festiwalowa publiczność ponownie będzie mogła liczyć na atrakcje przygotowane przez partnerów wydarzenia, a także dziesiątki koncertów i aktywności w strefie ASP. Wejście na teren festiwalu możliwe będzie od wtorku 1 sierpnia, pierwsze atrakcje ruszą dzień później, a oficjalne rozpoczęcie wydarzenia nastąpi tradycyjnie w czwartek o 15:00 na Dużej Scenie.

fot. Paweł Wołochowicz

Line-up 29. Pol’and’Rock Festival – kolejne karty!
Najpiękniejszy Festiwal Świata to tradycyjnie duża dawka muzyki i artyści związani z rozmaitymi gatunkami muzycznymi. Ogłoszonych zostało dotąd 24 wykonawców, w tym znane z łączenia tanecznych rytmów, ambientu i rocka Apollo 440, metalowy Bullet for My Valentine, Spin Doctors, którego wizytówką są „Two Princess” i „Little Miss Can’t Be Wrong” czy nagrodzona ostatnio Fryderykami Brodka. Na scenach Pol’and’Rock Festival pojawią się też m.in. Biohazard, Lady Pank, Zalewski, Carpenter Brut i Napalm Death.

Jednego z wykonawców – w ramach plebiscytu Złotego Bączka – wyłoni festiwalowa społeczność, kilku kolejnych wybranych zostanie spośród zespołów, które zdecydowały się na zgłoszenia w Eliminacjach do Pol’and’Rock Festival – w tym roku dokonano 740 zgłoszeń!

740 zgłoszeń w Eliminacjach!

Advertisement

Pol’and’Rock Festival
Organizowany przez Fundację WOŚP festiwal to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale również społeczne, m.in. za sprawą spotkań organizowanych na Akademii Sztuk Przepięknych. Swój udział na najbliższej edycji potwierdził m.in. Borys Szyc, aktor znany z kreacji w filmach „Vinci”, „Wojna polska-ruska” czy ostatni „Kryptonim Polska”. 2 sierpnia wieczorem w namiocie ASP festiwalowej publiczności zaprezentuje się kabaret Paranienormalni.

Pol’and’Rock organizacjami pozarządowymi stoi!
Fundacja WOŚP po raz kolejny zaprasza organizacje pozarządowe do współtworzenia Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Do 28 maja przyjmowane są zgłoszenia do strefy NGO.
Projekty przedstawiane na ASP poruszają tematykę związaną z różnymi dziedzinami życia – od zdrowia i walki z uzależnieniami, przez ekologię, kulturę i sport, po prawa człowieka i edukację globalną. To wiedza, ale też bardzo konkretne nowe umiejętności i doświadczenia – na Pol’and’Rock Festival swoich sił spróbować można np. malując, rzeźbiąc, lepiąc z gliny czy grając na instrumentach. Rok temu w wydarzenie włączyło się 65 organizacji, które ​dla festiwalowiczów przygotowały 732 aktywności, czyli łącznie 40,5 godzin warsztatów.

Ruszyły zgłoszenia do strefy NGO!

Fundacja WOŚP po raz kolejny zaprasza organizacje pozarządowe do współtworzenia Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Zgłoszenia do strefy NGO przyjmowane są do 28 maja. Rok temu w Pol’and’Rock Festival uczestniczyło 65 organizacji pozarządowych, które dla uczestników w…

Advertisement

Pol’and’Rock Festival
Zaraz Będzie Czysto, czyli jak zadbać o festiwalowe pole
29. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata jest już kolejną, podczas której Fundacja WOŚP zwraca uwagę uczestników na problem sprzątania festiwalowego pola. Festiwalowicze mogą wesprzeć organizację wydarzenia poprzez ograniczenie ilości generowanych odpadów i posprzątanie po sobie, ale także poprzez… wpłaty środków na sprzątanie festiwalu.

Rok temu na zakup worków na odpady udało się zebrać 52 170 złotych, czyli 128% kwoty stanowiącej cel akcji (40 800 zł). W tym roku celem jest 80 tys. zł, na konto trafiło dotąd blisko 5 tys. zł.

Festiwal jest darmowy i niebiletowany
Pewne rzeczy pozostają niezmienne, jak choćby to, że wydarzenie stanowi podziękowanie za zimowy Finał WOŚP. Na Pol’and’Rock Festival nie ma biletów, wstęp jest darmowy.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kultura

Aktorka Kasia Smutniak po latach znów w Pile

Published

on

By

Kino „KORAL” RCK i WATCH DOCS zapraszają na pokaz specjalny filmu „Mur”, po seansie spotkanie i rozmowa z reżyserką Kasią Smutniak.

Mieszkająca we Włoszech polska aktorka Kasia Smutniak podejmuje ryzykowną wyprawę do jądra ciemności, towarzysząc aktywistom ratującym migrantów w zamkniętej strefie na polsko-białoruskiej granicy.

Debiutancki dokument Kasi Smutniak, to film, obok którego nie da się przejść obojętnie. Po raz pierwszy na dużym ekranie z tak bliska możemy obserwować realia sytuacji na polsko-białoruskiej granicy z punktu widzenia aktywistów szukających w Puszczy Białowieskiej zagubionych migrantów.

Protagonistów „Muru” – podobnie jak samą reżyserkę – do działania popycha głęboka niezgoda na ludzkie cierpienie. Nie zważając na konsekwencje, próbują je przynajmniej ograniczyć. Kamera rejestruje wielogodzinne, często kończące się fiaskiem wyprawy do lasu, nieustanne kontrole i wszechobecne poczucie zagrożenia. Ale „Mur” to nie tylko film o tej jednej konkretnej granicy. To także osobista refleksja nad różnego rodzaju barierami i podziałami, z historią w tle. A jednocześnie – opowieść o rodzinnych związkach i poszukiwaniu korzeni.
Tekst: Konrad Wirkowski

Advertisement

“Organizatorem cyklu pokazów specjalnych filmu „Mur” i spotkań z reżyserką Kasią Smutniak jest Festiwal WATCH DOCS.”

„Mur”
reż. Kasia Smutniak
dokumentalny, Włochy (107 min.)

Kino „KORAL” RCK,
9 marca, godz. 18.00
cena biletu: 20 zł

 

Advertisement

Continue Reading

Kultura

Polecamy wystawę fotografii w Centrum Aktywizacji Seniorów

Published

on

By

W Centrum Aktywizacji Seniorów przy ul Spacerowej w Pile otwarto ciekawa wystawę zdjęć Stanisława Stępyry pt. „Tak było”.


Gratulacje autorowi złożył Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile.
 – To niezwykle ciekawa wystawa. Stanisław Stępyra prezentuje na niej zdjęcia rodzinnego miasta oraz wiele fotografii ze swojego życia. Naprawdę polecam.

Wystawę można oglądać w galerii na I piętrze przy Spacerowej 23.

Kuratorem wystawy jest ceniony fotografik artysta Wojciech Beszterda.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement