Polska i ŚwiatJak zbudować domowy schron antysmogowy?

Jak zbudować domowy schron antysmogowy?

art. sponsorowany

Jak zbudować domowy schron antysmogowy?
Redakcja 7dni Piła

Zimą normy powietrza w polskich miastach przekraczane są nawet kilkukrotnie (dane: Airly, GIOŚ). Pytanie zatem nie czy, a czym oczyszczać powietrze w mieszkaniu?

Diagnoza smogowa

Najbardziej zanieczyszczonym powietrzem oddychają mieszkańcy południowej oraz centralnej części kraju, czyli w województwie śląskim, małopolskim i łódzkim. Silnie zanieczyszczone są nie tylko duże aglomeracje, ale także mniejsze miejscowości, a nawet wsie, gdzie do złego stanu powietrza przyczynia się emisja z pieców indywidualnych.

Powietrze, którym oddychamy na zewnątrz, dostaje się również do mieszkań nawet przez zamknięte okna, a także szpary w drzwiach czy kratki wentylacyjne. Dlatego w każdym domu powinien znaleźć się oczyszczacz powietrza Philips. Dzięki niewielkiemu, nowoczesnemu urządzeniu poczujesz różnicę – w końcu lepsza jakość powietrza, to lepsza jakość życia. Tylko, który model najlepiej wybrać?

Który oczyszczacz powietrza Philips jest najlepszy? Ten z filtrem NanoProtect HEPA

To filtr, który wpływa na skuteczność i jakość oczyszczania powietrza. W przypadku oczyszczaczy powietrza Philips to filtr 3w1 NanoProtect HEPA. Wyłapuje on z powietrza zanieczyszczenia nawet 100x mniejsze niż standardowy filtr HEPA. Już sama nazwa wskazuje, że urządzenia radzą sobie z najmniejszymi (nano) cząsteczkami, których nie widać gołym okiem.

Filtr skutecznie rozprawia się ze smogiem, alergenami, bakteriami, kurzem, sierścią zwierząt i szkodliwymi gazami. W oczyszczaczach Philips Dual Scan filtr wystarcza do trzech lat, a w momencie rejestracji zakupu na stronie Philips drugi dostaniesz za złotówkę, więc przez sześć lat nie będziesz ponosić dodatkowych kosztów użytkowania urządzenia. Na wyświetlaczu zawsze możesz sprawdzić stan jego zużycia.

Jak działa filtr 3w1 NanoProtect HEPA – proces filtracji powietrza:

  1. Filtr wstępny – zatrzymuje większe cząsteczki np. kurz i sierść.
  2. Filtr NanoProtect HEPA – usuwa smog, alergeny, pyłki roślin, roztocza, pleśń i grzyby, bakterie oraz nawet najmniejsze z wirusów.
  3. Filtr z węglem aktywnym – niweluje brzydkie zapachy oraz groźne gazy i lotne związki organiczne.

Chcesz poznać specyfikacje poszczególnych modeli oczyszczaczy powietrza i dowiedzieć, jak dobrać oczyszczacz do rozmiaru pomieszczenia, jak bardzo energooszczędne są oczyszczacze Philips oraz poznać odpowiedź na pytanie, czy oczyszczacz może też skutecznie nawilżać powietrze w Twoim domu?

name="_Hlk128064320"> Kompletny ranking oczyszczaczy i kompendium wiedzy znajdziesz tutaj.

Źródło informacji: Philips Domestic Appliances

 

Wybrane dla Ciebie