EdukacjaStudenci kierunku lekarskiego będą odbywać praktyki w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

Studenci kierunku lekarskiego będą odbywać praktyki w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

Trwają przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego w Nadnoteckim Instytucie Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile. Planuje się, że na pierwszy rok kształcenia przyjętych zostanie 60 studentów z całego regionu. Co ważne, studenci odbywać będą praktyki we wszystkich szpitalach północnej Wielkopolski, w tym, w Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile.

Studenci kierunku lekarskiego będą odbywać praktyki w Szpitalu Specjalistycznym w Pile
Redakcja 7dni Piła

Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisali: prorektor UAM, prof. dr. hab. Tadeusz Wallas oraz dyrektor pilskiego szpitala Wojciech Szafrański. Porozumienie podpisano w obecności starosty pilskiego Rafała Zdziereli i sekretarza powiatu Wiolety Kaczmarek oraz dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile dr. Pawła M. Owsiannego.

Zawarta umowa o współpracy umożliwia studentom kierunku lekarskiego praktyki zawodowe w różnych oddziałach szpitala, co pozwoli im  zdobyć cenne doświadczenie w pracy z pacjentami i zapoznać się z różnymi specjalizacjami medycznymi. Opiekę nad nimi będą sprawować doświadczeni lekarze pilskiego szpitala.

– Jestem przekonany, że ta współpraca będzie korzystna zarówno dla studentów, jak i dla naszego szpitala, a zyskają na tym przede wszystkim, mieszkanki i mieszkańcy całego powiatu  – powiedział Rafał Zdzierela, starosta pilski.

– W tej chwili, jesteśmy na etapie przygotowywania bazy laboratoryjno-dydaktycznej, w tym wieloparametrycznego centrum symulacji medycznych oraz laboratoriów specjalistycznych. Warto dodać, że studenci będą mieli także zajęcia w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, która jest partnerem w tworzeniu tego kierunku studiów – informuje dr Paweł M. Owsianny, dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.

Rekrutacja na pierwszy rok studiów na kierunek lekarski nastąpi najprawdopodobniej w przyszłym roku, po uzyskaniu, w pierwszej kolejności, pozytywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a następnie zgody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wybrane dla Ciebie