Connect with us

Biznes

Grupa PGE umacnia się na pozycji lidera gospodarki obiegu zamkniętego w energetyce

Published

on

W ramach rozwoju segmentu biznesowego poświęconego gospodarce obiegu zamkniętego PGE Ekoserwis i jej spółka zależna Epore połączyły swoje zasoby i od teraz będą funkcjonować pod wspólną nazwą – PGE Ekoserwis S.A., tworząc jednocześnie unikatowe kompetencje w branżach energetycznej i budowlanej. Integracja umocniła pozycję Grupy PGE jako krajowego lidera GOZ w energetyce.

Połączenie PGE Ekoserwis i Epore umożliwi koncentrację zadań segmentu gospodarki obiegu zamkniętego w Grupie PGE w ramach jednego podmiotu. Przybliży to Grupę do realizacji jednego z celów strategicznych, który ukierunkowany jest na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku poprzez wdrożenie zasad gospodarki cyrkularnej we wszystkich obszarach prowadzonej działalności” – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. „Integracja umocniła Grupę PGE na pozycji lidera GOZ w energetyce, jak również przybliża nas do zbudowania znaczącego podmiotu gospodarczego w tym obszarze na poziomie nie tylko krajowym, ale i europejskim” – dodaje Wojciech Dąbrowski.

Łączące się spółki – PGE Ekoserwis i Epore – realizują kluczowe, oddziałujące na siebie zadania, stanowiące całość i integralność procesu wdrażania gospodarki cyrkularnej do codziennej praktyki biznesowej. PGE Ekoserwis zadba o rozwój segmentu GOZ w Grupie PGE, skuteczniejszą realizację zadań w zakresie współpracy z kontrahentami i oferty produktowej. Połączenie spółek umożliwia również efektywne wykorzystanie zasobów kadrowych oraz zabezpiecza miejsca pracy dla wszystkich pracowników obu spółek. Rejestracja połączenia nastąpiła 2 października 2023 roku.

Advertisement

Po połączeniu w strukturze PGE Ekoserwis utworzone zostały trzy nowe oddziały – w Bełchatowie, gdzie zlokalizowane jest również Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego, a także w Bogatyni i Opolu” – informuje Lech Sekyra, prezes zarządu PGE Ekoserwis.

W ramach gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) w Grupie PGE powstaje ponad 200 produktów na bazie ubocznych produktów spalania (UPS), które są wykorzystywane w wielu branżach – budownictwie, inżynierii lądowej, rolnictwie.

Celem gospodarki obiegu zamkniętego w Grupie PGE jest wdrożenie zasad gospodarki cyrkularnej we wszystkich obszarach prowadzonej działalności. W tym celu PGE S.A. integruje wyspecjalizowane spółki, tworząc jednocześnie niepowtarzalne kompetencje w branżach energetycznej i budowlanej.

PGE Ekoserwis S.A. jest w Grupie PGE liderem segmentu biznesowego poświęconego gospodarce obiegu zamkniętego. Spółka ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w zagospodarowywaniu ubocznych produktów spalania z energetyki w różnych kierunkach gospodarczych. Oferuje ponad 200 produktów na bazie UPS, które są wykorzystywane w wielu branżach – budownictwie, inżynierii lądowej, rolnictwie.

Advertisement

Epore S.A. to firma z wieloletnią tradycją, która realizuje usługi niezbędne dla procesu gospodarowania ubocznymi produktami spalania. To m.in. załadunek, logistyka, procesy sterowania UPS, obsługa magazynów retencyjnych oraz składowisk. Obecnie świadczy usługi w zakresie m.in. przemiałowni, obsługi składowisk, instalacji odpopielania dla elektrowni Grupy PGE.

Dodatkowe informacje:

GOZ – gospodarka obiegu zamkniętego (circular economy) to model gospodarowania zasobami, w którym produkty i materiały są projektowane, wytwarzane, wykorzystywane i ponownie przetwarzane w taki sposób, by ograniczyć zużycie surowców naturalnych i minimalizować emisję szkodliwych substancji do środowiska. W Polsce rocznie powstaje około 20 mln ton ubocznych produktów spalania w postaci popiołów, żużli, mieszanin popiołowo-żużlowych oraz gipsu z odsiarczania spalin. W gospodarce obiegu zamkniętego produkty te nie marnują się, nie zanieczyszczają terenu i powietrza, lecz jako pełnowartościowe surowce i produkty są zawracane do ponownego gospodarczego wykorzystania. Na przykład jako kruszywa drogowe, spoiwa hydrauliczne, gips syntetyczny i inne.

Przykładowe produkty GOZ powstałe z wykorzystaniem popiołów, żużli i gipsów to między innymi: cementy, betony, kruszywa do budowy dróg, autostrad i lotnisk, materiały budowlane (prefabrykaty – gotowe elementy budowlane: bloczki, słupy, podciągi, schody), chemia budowlana (tynki, gipsy, gładzie, kleje, płyty kartonowo-gipsowe), produkty do rolnictwa (nawozy siarkowo-wapniowe), materiały dla górnictwa (materiały do likwidacji szybów pokopalnianych, specjalistyczne spoiwa budowlane), produkty do makroniwelacji
i rekultywacji terenów niekorzystnie przekształconych przez przemysł, produkty do budowy farm fotowoltaicznych (bloczki konstrukcyjne), materiały dla budownictwa infrastrukturalnego (płyty dla hal przemysłowych, centra handlowe, place), spoiwa do budowy dróg (pełnowartościowe zamienniki cementów).

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes

Wakacyjne rabaty na paliwa: Gdzie tankować taniej?

Published

on

By

fot. PAP

Podczas tegorocznych wakacji kierowcy będą mogli skorzystać z licznych promocji na paliwa na stacjach Orlen, bp, Circle K, Shell, MOL oraz MOYA. Dzięki tym ofertom paliwo będzie można kupić taniej nawet o 45 groszy na litrze.

Promocje na Stacjach Orlen

Od 28 czerwca na stacjach Orlen paliwa EFECTA są dostępne z rabatem 35 groszy na litrze, a dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny zniżka wynosi aż 45 groszy. Promocja obowiązuje do 1 września, w każdy piątek, sobotę i niedzielę, i dotyczy użytkowników programu lojalnościowego VITAY. Maksymalna ilość paliwa, którą można kupić w ramach promocji, to 400 litrów.

Weekendowe Rabaty od bp

Sieć bp Polska ogłosiła promocję „Weekendowe rabaty od bp”, która trwa od 28 czerwca do 1 września 2024 roku. Klienci z kartą PAYBACK mogą liczyć na zniżkę 30 groszy na litrze paliwa podstawowego. Promocja obowiązuje w piątki, soboty i niedziele.

Zniżki na Stacjach Circle K

Od 1 lipca Circle K wprowadza dwie zniżki: 30 groszy na litrze paliwa miles lub milesPLUS oraz 10 groszy na litrze LPG SupraGas. Rabaty będą dostępne przez aplikację Circle K EXTRA na pięć tankowań miesięcznie do maksymalnie 50 litrów.

Advertisement

Podróże z Rabatami w Shell

Promocja „Podróże z rabatami” na stacjach Shell trwa od 21 czerwca do 15 września 2024 roku. Uczestnicy programu lojalnościowego Shell ClubSmart mogą uzyskać zniżki na paliwa Shell V-Power oraz Shell FuelSave. Dodatkowo, promocja obowiązuje na wybranych stacjach przez cały tydzień, bez ograniczenia liczby tankowań.

Zniżki w MOL Polska

MOL Polska oferuje letnią promocję od początku lipca do końca sierpnia, z rabatami do 40 groszy na paliwa premium i 35 groszy na paliwa podstawowe. Klienci zarejestrowani w aplikacji MOL Move otrzymają powitalne zniżki i dalsze rabaty przy kolejnych tankowaniach.

Promocje na Stacjach MOYA

MOYA proponuje użytkownikom aplikacji Super MOYA rabat 30 groszy na litrze benzyny i oleju napędowego oraz 10 groszy na litrze autogazu. Przy zakupach w Caffe MOYA rabaty wzrastają odpowiednio do 40 groszy i 20 groszy. Promocja trwa do 1 września 2024 roku.

Podsumowanie

Wakacje to doskonały czas na skorzystanie z promocji paliwowych, które pozwalają zaoszczędzić na tankowaniu. Zachęcamy do śledzenia ofert na wybranych stacjach i korzystania z rabatów.

Advertisement

Continue Reading

Biznes

Organizujesz garden party? Zainspiruj się bezpłatnym e-bookiem od SodaStream

Published

on

By

fot. SodaStream

art. sponsorowany

SodaStream, marka nowoczesnych saturatorów do wody gazowanej, wydała bezpłatny e-book o organizacji garden party. To niemal 100 stron wskazówek, jak od A do Z przygotować udaną imprezę w plenerze. Jeśli myślisz o zabawie pod chmurką, ten kompleksowy przewodnik doda smaku twojemu wydarzeniu.

E-book od SodaStream dostarcza inspiracji każdemu, niezależnie od doświadczenia w organizowaniu garden party. Został tak skonstruowany, aby krok po kroku przeprowadzić czytelnika przez przygotowania do eventu. Jednocześnie nie brakuje w nim nieoczywistych wskazówek i pomysłów dla tych, co chcą wzbogacić swoje dotychczasowe imprezy o efekt „wow”. By go otrzymać, wystarczy wejść na stronę SodaStream i kliknąć „pobierz”, a po chwili e-book trafi na skrzynkę mailową. Co można w nim przeczytać?

Advertisement

E-book nasycony pomysłami – przepis na udaną imprezę

Poradnik zawiera podpowiedzi, kiedy, gdzie i z jakiej okazji najlepiej zorganizować garden party. Znajdują się w nim również pomysły na modne, stylowe aranżacje przestrzeni. Od dekoracji ogrodu po najdrobniejsze ozdoby na stole – SodaStream zadbała o każdy detal.

W obszernym e-booku nie brakuje praktycznych porad dotyczących:

  • wyboru zastawy stołowej w duchu zero waste,
  • komponowania porywającej do tańca playlisty,
  • nietuzinkowych atrakcji dla gości,
  • stylowego i komfortowego ubioru,
  • zabezpieczenia przed komarami,
  • a nawet… konstruowania zaproszeń, którym nikt się nie oprze.

Wreszcie najważniejsze: w środku czeka ponad 30 stron z przepisami na apetyczne przekąski oraz bąbelkowe drinki na bazie wody gazowanej i syropów smakowych od SodaStream. Lista składników, opis wykonania oraz oryginalne sposoby na dekoracje pomogą efektownie przygotować musujące koktajle. Skorzystaj z checklisty i stwórz własne listy najpotrzebniejszych rzeczy, a nie umknie ci żaden szczegół.

SodaStream – specjalista od wody gazowanej

Advertisement

SodaStream specjalizuje się w produkcji nowoczesnych saturatorów do gazowania wody. W jej ofercie są również stylowe butelki wielorazowe oraz syropy smakowe. Wszystko po to, aby uczynić codzienne nawadnianie maksymalnie przyjemnym doświadczeniem i dbać przy tym o środowisko.

Dzięki temu, że wodę gazowaną oraz dziesiątki musujących napojów z syropami można łatwo i szybko przygotować w domu, znika potrzeba kupowania napojów w jednorazowych butelkach z plastiku. Użytkownikom SodaStream udaje się w ten sposób eliminować miliony butelek PET rocznie. Wspólnie z marką przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczenia plastikiem i promują ekologię w swoim otoczeniu… nieustannie odkrywając przy tym nowe smaki.

SodaStream udowadnia, że zrównoważony styl życia może iść w parze z komfortem. Produkty marki są kojarzone z innowacyjnością, bezkonkurencyjną jakością, ekologią oraz zdrowym stylem życia. Dzięki temu zyskują zwolenników na całym świecie. Tak tworzy się bąbelkowa rewolucja.

O SodaStream

Advertisement

SodaStream jest wiodącą marką produkującą saturatory do gazowania wody, należącą do koncernu PepsiCo. SodaStream umożliwia przygotowywanie wody gazowanej w domowym zaciszu, eliminując konieczność dźwigania ciężkich zgrzewek i zaśmiecania środowiska jednorazowym plastikiem. Jedna butelka SodaStream pozwala zastąpić tysiące tych jednorazowych, a sam ekspres zapewnia świeżą wodę gazowaną zawsze wtedy, gdy mamy na nią ochotę za jednym naciśnięciem przycisku, w wybranym stopniu nagazowania. Aby dowiedzieć się więcej o SodaStream, odwiedź stronę sodastream.pl i śledź SodaStream na Facebooku, Instagramie i YouTube.

Źródło informacji: SodaStream

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement