Zaczytane Ławki w Pile

21 marca przed Centrum Handlowym VIVO w Pile rozpoczęła się wystawa Zaczytanych Ławek. Do 17 kwietnia mieszkańcy mogą zobaczyć i skorzystać z mebli miejskich zaprojektowanych przez znane osoby ze świata kultury i sztuki m.in. Katarzynę Pakosińską i Beatę Pawlikowska. Organizatorem wystawy jest Fundacja Zaczytani.org

Fundacja Zaczytani.org od ponad 5 lat otwiera biblioteki w szpitalach, hospicjach, domach dziecka. Celem tych działań jest promocja czytelnictwa, ale przede wszystkim zapewnienie małym pacjentom stałego dostępu do książek.

– Czytanie ma terapeutyczne działanie na nas wszystkich. Zatopienie się w lekturze i oderwanie od codziennych kłopotów pomaga nam nabrać dystansu do trudnych sytuacji. Taka pomoc jest szczególnie ważna dla najmłodszych pacjentów. Przeżywając przygody z bohaterami literackimi uczą się wiele o świecie własnych uczuć. Dzięki temu łatwiej radzą sobie ze szpitalną rzeczywistością, w której często towarzyszy im lęk, smutek i złość. – mówi Agnieszka Pawlak, prezes Fundacji Zaczytani.org

Szpitalne biblioteki powstają dzięki ofiarności mieszkańców całej Polski, którzy podczas Wielkiej Zbiórki Książek przekazują fundacji swoje zbiory książkowe. W 2018 roku udało się zebrać ponad pół miliona woluminów. Aby podziękować mieszkańcom za tak ogromne zaangażowanie fundacja przekazuje im książkowe meble miejskie.

Tym razem wystawa Zaczytanych Ławek gości w Pile dokąd zaprosiło ją Centrum Handlowe VIVO. Każda z ławek to otwarta książka, którą zaprojektowała znana postać ze świata kultury i sztuki: Katarzyna Tusk, Andrzej Młynarczyk z Eweliną Straszewicz, Agnieszka Sienkiewicz z Kinga Kulawiecką, Mateusz Damięcki z Adamem Fatygą, Dorota Gorczyca, Rafał Olbiński, Beata Pawlikowską, Katarzyna Pakosińska, Robert Romanowicz oraz Katarzyna Bogucka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na odpoczynek na Zaczytanej Ławce:

21 marca – 17 kwietnia
Centrum Handlowe VIVO, ul. 14 Lutego 26

 

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart