W Pile powstała baza kosmiczna

Choć wiadomość ta może wydawać się żartem, to jednak jest jak najbardziej prawdziwa. W Pile powstała baza kosmiczna.

Baza kosmiczna powstała na pilskim lotnisku. Budowa trwała trzy tygodnie. Zostały na niej stworzone warunki podobne do tych jakie są na Księżycu i Marsie.

Już w poniedziałek rozpocznie się pierwsza misja. Na 2 tygodnie w bazie zamkniętych zostanie 6 astronautów z całego świata. Będą odcięci całkowicie od świata zewnętrznego, nie będą mieli telefonów, internetu oraz okien.

Habitat Lunares został zbudowany, aby przetestować zachowanie ludzi w warunkach izolacji, osamotnienia oraz życia i pracy na bardzo małej przestrzeni. Warunki panujące w habitacie mają być analogiczne do tych, jakie będziemy mogli spotkać w przyszłej bazie na Księżycu czy Marsie. Sześciu analogowych astronautów zamieszka w habitacie składającym się z modułów: sypialnego, kuchni, biura, laboratorium biologicznego, laboratorium analitycznego, magazynu ze sprzętem, siłowni oraz łazienki.

astronauci, baza kosmiczna, piła

 

Następna misja ruszy 15 sierpnia. To  Lunar Expedition 1 organizowana przez zespół habitatu Lunares. Będzie to również misja dwutygodniowa, z wyłącznie polską załogą, symulująca działanie bazy na Księżycu.

baza kosmiczna, piła

We wrześniu habitat Lunares będzie gościł trzydniową misję Moon for Youth for Kids, w której dzieci nauczą się jak działa i operuje kosmiczna baza. Dzieci na zmianę będą wcielać się w astronautów lub pracowników kontroli misji.

W październiku wystartuje kolejna misja dwutygodniowa ICAres-1 (Innovative Concepts Ares) we współpracy z Fundacją “Dla Zdrowia”. Będzie to wyjątkowa na skalę światową misja, która ma za zadanie przeprowadzenie analogowej misji załogowej na Marsa z udziałem niepełnosprawnego astronauty jako członka załogi.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart