Ruszyła akcja „Seniorze bądź bezpieczny”

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych Komenda Powiatowa Policja w Pile rozpoczęła kampanię społeczną pn. „Seniorze bądź bezpieczny”. W autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile na monitorach ukazują się zdjęcia dzieci w policyjnych mundurach, które prezentują wybrane hasła skierowane do seniorów.

10 czerwca br. Komenda Powiatowa Policji w Pile odbyła się inauguracja kampanii pn. „Seniorze bądź bezpieczny”, która skierowana jest do starszych osób. Do realizacji autorskiego projektu Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki zaprosił dzieci z Publicznego Przedszkola nr 18 w Pile im. Kubusia Puchatka, które odpowiedziały bardzo otwarcie na realizację kampanii. W autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile, na monitorach ukazują się zdjęcia poszczególnych przedszkolaków, które prezentują wybrane hasła skierowane do seniorów.

Inauguracji towarzyszyła specjalnie przygotowana wystawa zdjęć, które jednocześnie są prezentowane w autobusach oraz briefing, podczas którego o całym przedsięwzięciu opowiedział Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki oraz Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile – Tadeusz Majewski.

„Seniorze bądź bezpieczny” to kolejna kampania społeczna skierowana do starszych osób. Jest kontynuacją działań w ramach polityki prosenioralnej.Tym razem seniorów ostrzegają przedszkolaki.

-Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się do kampanii, w szczególności Prezesowi MZK w Pile Panu Tadeuszowi Majewskiemu oraz Księżom Proboszczom z pilskich parafii, gdzie w poszczególnych kościołach jest już prezentowana wystawa fotograficzna. Tego typu przedsięwzięcia profilaktyczne będą dalej realizowane, żeby mieszkańcom Piły i mieszkańcom powiatu pilskiego żyło się bezpieczniej – powiedział podczas briefingu Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart