Regionalne Centrum Kultury już po remoncie

Zakończyły się prace budowlane w Regionalnym Centrum Kultury. Przez ostatnie kilka miesięcy obiekt przeszedł gruntowny remont, a jego efekty robią wrażenie. W budynku zainstalowana została winda, która umożliwi niepełnosprawnym dostanie się na pierwsze piętro. Pojawił się także system wentylacyjny i klimatyzacyjny. Zadanie zrealizowała firma THERMBAU.

W ramach inwestycji przebudowane zostały wszystkie ciągi komunikacyjne, kasa, toalety i szatnie. W holu na parterze wybudowany został bufet. W całym obiekcie zainstalowane jest nowe energooszczędne oświetlenie, a także wymieniona stolarka drzwiowa. Wygląd zmieniła również Sala Kameralna, w której podobnie jak w pozostałej części pierwszego piętra pojawił się nowy parkiet.
-Dzięki temu remontowi zdecydowanie wzrośnie komfort korzystania z pomieszczeń RCK i obcowania z różnego rodzaju kulturą – powiedział podczas konferencji podsumowującej remont prezydent Piotr Głowski.
-Ostatnie 40 lat odcisnęło swoje piętno na tym obiekcie. Remont był więc konieczny. Podczas realizacji tego zadania istotne było również zwiększenie dostępności tego budynku dla osób niepełnosprawnych. Zadanie to idealnie wypełnia winda zamontowana w holu głównym – dodała prezydent Beata Dudzińska.
Koszt remontu wyniósł 2 240 000 złotych.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart