Polewają asfalt wodą

Na dobry pomysł wpadli strażacy z OSP w Zakrzewie. W porozumieniu z Wójtem Gminy Zakrzewo postanowili schładzać drogi na terenie Zakrzewo. Miało to na celu schładzanie nawierzchni dróg, które mogły przez wysoką temperaturę zostać uszkodzone.

Dzięki systemowi zraszaczy w samochodzie GCBA osoby, które podróżują i spacerują lub poruszają się po drogach mogły trochę ochłonąć i zaczerpnąć świeżego powietrza w upalne dni.

Może warto pomysł strażaków z Zakrzewa rozpowszechnić w innych miastach?

Przypominamy jednocześnie, aby nie przebywać na pełnym słońcu i chronić się przed falą upałów poprzez nakrycia głowy, częste spożywanie wody oraz przebywanie w zacienionych miejscach.

Comments: 1

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

  1. Niestety, ale ten „pomysł” nie ma podstaw technicznych! Owszem, kiedyś się polewało ale nawierzchnie SMOŁOWE a nie asfaltowe! Temp. topnienia asfaltu do ok. 160 st, „miknienia” to ok. 140 st C.. Nawet słońce przy temp. powietrza +35 stopni nie jest w stanie podgrzać asfaltu do takiej temperatury! Reasumując, polewanie chyba zlecił ktoś, kto zna dawne czasy lecz smoły na drogach nie stosuje się od 1994 roku, gdy została zakazana!

0

Your Cart