Pilski junior w podróży

„Pilski Junior w podróży” to wydarzenie o szeroko pojętym bezpieczeństwie dziecka w czasie podróży. Wydarzenie odbędzie się na Placu Zwycięstwa w piątek 13 lipca w godzinach od 10 do 18.

Adaptery do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży
Z inicjatywy Zastępcy Prezydenta Beaty Dudzińskiej Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile zakupił 10 adapterów do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży. Adaptery zostaną przekazane w piątek do Straży Miejskiej, która będzie wypożyczała adaptery mieszkankom Piły. Adaptery będzie można wypożyczyć w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Dąbrowskiego w Pile.
Adapter do pasów dla kobiet w ciąży zapewnia ciężarnym bezpieczeństwo i komfort jazdy już od 2. miesiąca ciąży. Jego zaletą jest to, że kieruje pasy pod brzuch przyszłej mamy, dzięki czemu siła, z jaką może być wyrzucona podczas wypadku, kieruje się na biodra i miednicę, a nie ma brzuch, co gwarantuje większe bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. Adapter do pasów dla ciężarnych może być stosowany zarówno na przednim, jak i na tylnym siedzeniu. Może go używać kobieta jadąca w samochodzie jako kierowca i pasażer. (źródło: www.parenting.pl )
Podczas wydarzenia na stoisku Miasto Piła będziemy rozdawać papierowe opaski ICE. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę pilan i mieszkańców regionu na bezpieczeństwo dzieci podczas podróży i w wakacje. Na opasce będzie można wpisać kontaktowy numer telefonu i założyć na ręce dziecka. Opaska może przydać się podczas wakacji (na plaży, w górach, wycieczkach etc.) i dużych imprezach plenerowych, gdy istnieje zagrożenie, że dziecko mogłoby się zagubić.
ICE lub I.C.E. (ang. In case of emergency, pol. w nagłym wypadku) – skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Stosowany przeważnie w dwóch formach:
w książce adresowej telefonu komórkowego – jako kontakt „ICE” wpisuje się numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to oznacza się je hasłami „ICE1”, „ICE2” itd.
na karcie „ICE” wielkości wizytówki wpisuje się imię, nazwisko i numer kontaktowy najbliższych osób. Kartę powinno się nosić cały czas przy sobie.
W razie wypadku często służby ratownicze nie wiedzą z kim się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót „ICE” pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.) (źródło: Wikipedia)
Na rzecz pilskiej Policji Prezydent Piotr Głowski przekaże także dwie pary narkogogli.
NARKOGOGLE – symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę. Przymierzając narkogogle doświadczysz stanów takich ja dezorientacja, zaburzenia percepcji, zawroty głowy, brak koncentracji, zachwianie równowagi, ból głowy, zniekształcenie obrazu.
W piątek 13 lipca będą z nami także studenci PWSZ Piła  kierunku Ratownictwa Medycznego, którzy podczas pokazu ratownictwa medycznego zaprezentują m.in;
– resuscytację krążeniowo – oddechową u dorosłych, dzieci , niemowlaków
– obsługę automatycznego defibrylatora zewnętrznego  ( AED)
– postępowanie podczas zadławienia
– postępowanie podczas omdlenia
– pozycja boczną bezpieczną.
Firma ubezpieczeniowa UNIQA przedstawi kompleksową ofertę ubezpieczeń w podróży. Będą także animacje dla dzieci, stoisko Straży Miejskiej i WORD z wieloma atrakcjami. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!
Organizatorem akcji jest Miasto Piła i Partnerzy.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart