Napadł i zabrał telefon. Grozi mu 12 lat więzienia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Napastnik uderzył pokrzywdzonego w głowę i wyrwał mu z ręki telefon, a następnie uciekł. Mężczyzna został aresztowany. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na ulicy Młodych w Pile. W godzinach wieczornych nieznany sprawca zaatakował 39-letniego mieszkańca Piły. W pewnym momencie napastnik podszedł do mężczyzny, uderzył go w głowę i zabrał telefon. Następnie napastnik uciekł w nieznanym kierunku.

-Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o rozbój, a także miejsce jego przebywania. 1 marca br. kryminalni zatrzymali 35-letniego mężczyznę, mieszkańca Piły w jednym z mieszkań na terenie miasta i przewieźli prosto do policyjnego aresztu – informuje Żaneta Kowalska – oficer prasowy KPP w Pile.

Sprawca przyznał się on do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak postąpił. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 12 lat.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart