Music Festival & Master Class za miesiąc w Pile

Koncerty muzyki klasycznej, jazzowej i folkowej to propozycja IX już edycji Music Festival & Master Class, która rozpocznie się w Pile 12 sierpnia.

To, z pewnością wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Polsce rozwija się z roku na rok bardzo dynamicznie. Dyrektorem artystycznym jest Bartłomiej Nizioł – wybitny polski skrzypek, solista, profesor Hochschule der Künste w Bernie i koncertmistrz Orkiestry Opery w Zürichu.
W tym roku do udziału w Master Class prof. Bartłomiej Nizioł wybrał rekordową do tej pory ilość 46 studentów skrzypiec i wiolonczeli z Rosji, Ukrainy, Łotwy, Belgii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Bułgarii, Rumunii, Meksyku, Wenezueli i oczywiście z Polski.
Mistrzowskich konsultacji będą udzielać profesorowie: na skrzypcach BARTŁOMIEJ NIZIOŁ / profesor Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii /oraz ANDREJ BIELOW / profesor na Uniwersytecie Sztuki w Graz oraz w Robert Schumann Hochschule Düsseldorf /, wiolonczeli DENIS SEVERIN / profesor Wyższej Szkoły Muzycznej w Genewie i Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii / oraz ALEXANDER NEUSTROEV /koncertmistrz Tonhale w Zürichu.
Wszystkim studentom podczas konsultacji Master Class i koncertów towarzyszyć będą tradycyjnie już jedni z najlepszych polskich pianistów kameralistów – Grzegorz Skrobiński i Piotr Kopczyński / Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie /, Michał Francuz / Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu /.

-Od tego roku wzbogacamy formułę o JAZZ MASTER CLASS. Konsultacje improwizacji jazzowej dla studentów jazzu poprowadzi genialny polski skrzypek jazzowy ADAM BAŁDYCH- mówi Andrzej Czaja, dyrektor festiwalu.

Festiwal Muzyczny zainauguruje koncertem w wykonaniu profesorów Master Class tj. Bartłomiej Nizioł, Denis Severin, Alexander Neustroev i Grzegorz Skrobiński. Wyjątkowym wydarzeniem będzie w tym roku koncert młodziutkiej, bo 16-letniej chińskiej pianistki DAISY SUN z towarzyszeniem Capelli Bydgostiensis pod batutą Jakuba Chrenowicza we współpracy z Accademia Pianistica Internazionale „Incontri col Maestro” miasto Imola / Włochy.

Ponadto w pilskim kościele usłyszymy muzykę m. in. Villi Lobosa, Davidova i Barbera w wykonaniu CELLISSIMO zespołu wiolonczelowego przygotowanego i poprowadzonego przez profesorów Alexandra Neustroeva i Denisa Severina, a w kościele w Motylewie SMYCZKI SOLO – soliści, studenci Master Class. W Sali Miejskiej melomani będą tradycyjnie słuchać studentów Master Class.

W Parku na Wyspie u Wyspiarza proponujemy klimatyczny koncert folk, muzyka świata, ciepłe, czasem nastrojowe, ale głównie bardzo energetyczne dźwięki w interpretacji zespołu PEJZAŻ .

JAZZ MASRER CLASS zwieńczy koncert ADAM BAŁDYCH IMAGINARY QUARTET na jednej scenie ze studentami!

Music Festival & Master Class zamknie Uroczysta Gala Wręczenia Grand Prix i Osobowości Muzycznych Master Class, wystąpią laureaci tegorocznej edycji.

Projekt zrealizowano przy pomocy Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Gminy Piła.

Ambasadorem wydarzenia jest ELŻBIETA SMORAWIŃSKA. Music Festival & Master Class odbędzie się w Pile już po raz dziewiąty i potrwa od 12 do 19 sierpnia.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart