Mundur Belgijskiego czołgisty dla Pilskiego Muzeum Wojskowego

W sobotę, 7 lipca,  kmdr Andrzej Konkol, nasz Attache obrony w Ambasadzie RP w Hadze (Holandia) przekazał do zbiorów Pilskiego Muzeum Wojskowego wspaniały prezent od Pana Stevena Vandeputa, Ministra Obrony Belgii. Wystawę, której otwarcie zaplanowaliśmy na 14 lipca wzbogacimy o kompletny mundur czołgisty Sił Zbrojnych Królestwa Belgii – mówi Przemysław Olszyński z Pilskiego Muzeum Wojskowego.

-W celu pozyskania mundurów czołgistów naszych sojuszników z NATO zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych. Zakładaliśmy, że będzie to bardzo proste, niestety okazało się, że w sprawie przekazania mundurów decyzje muszą zapadać na najwyższym szczeblu. Dzięki zaangażowaniu Pana kmdr Andrzeja Konkola kompletny mundur ppłk belgijskiej armii został przekazany na ręce Pana Artura Orzechowskiego naszego Ambasadora w Brukseli. Dla nas pasjonatów wojskowości to wielki honor i zaszczyt, że będziemy mogli prezentować ten mundur w muzeum – dodaje Przemysław Olszyński.

Bardzo prawdopodobnym, na chwilę obecną, pozostaje również pozyskanie podobnej donacji dla pilskiego  muzeum z sił zbrojnych Holandii i Rumunii. Procedury trwają.

-Naszą ambicją jest skompletowanie wszystkich mundurów polowych, czołgistów z krajów NATO – mówi dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart