Mieszkańcy zatrzymali pijanego kierowcę

Dwoje wałczan ujęło pijanego kierowcę. 55-letni mężczyzna, wsiadł za kierownicę osobowego golfa mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności i utarta prawa jazdy.

Poruszający się osobowym autem młodzi ludzie, jadąc drogą wojewódzką K-22 w godzinach wieczornych, w kierunku miejscowości Strączno, zauważyli jadącego tzw. „zygzakiem” VW Golfa.

Kierujący zjeżdżał raz do lewego to do prawego pasa ruchu, ponadto włączał mylnie kierunkowskazy. Widzący to zachowanie, młody kierowca osobówki nie był obojętny i natychmiast zawrócił za jadącym najprawdopodobniej pijanym kierowcą. Między czasie pasażerka skontaktowała się z numerem alarmowym 112, informując o zdarzeniu. W pewnym momencie kierowca golfa zatrzymał się na jednym z osiedli, wtedy reakcja młodego kierowcy osobówki była natychmiastowa. Zatrzymał swój pojazd, wybiegł z niego, podbiegł do golfa i odebrał kierującemu kluczyki aby ten nie mógł kontynuować dalej jazdy do przyjazdu patrolu Policji– relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Od kierowcy golfa wyczuwalna była woń alkoholu. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci wszystko potwierdziło się. Kierowcą volkswagena okazał się 55-letni wałczanin, który prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Parze młodych ludzi należą się duże podziękowania za właściwą reakcję i ujęcie pijanego kierowcy. Taka postawa godna jest naśladowania. Pamiętajmy! Pijani kierowcy wiozą śmierć – dodaje Beata Budzyń.

55-latkowi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet do lat 10, oraz kara pieniężna.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart